Ako sa starať o džínsy, aby vydržali dlhé roky

Základom každého šatníka sú džínsy, ktoré sa nosia doslova po celý rok. Či je leto alebo zima, v džínsoch je vždycky príma! V súčasnej dobe však džínsy nie sú práve lacnou záležitosťou, preto by sme mali neustále myslieť na to, ako džínsy udržiavať, či sa o ne staráme naozaj tak dobre, ako si myslíme. Džínsy totiž k tomu, aby dlho vydržali potrebujú naozaj veľkú starostlivosť, nesmie sa s nimi zaobchádzať rovnako ako s ostatnými kusy oblečenia. Ak za džínsy nechcete míňať majland každý mesiac, máme pre vás tipy a rady, ako dosiahnuť ich vysokej životnosti. 

Džínsy dnes kúpite od päťsto nahor, to znamená, že to nie je práve nič lacného. Je preto nutné sa o tento kus oblečenia starať oveľa lepšie ako o iné kusy odevu. Aby ste vám džínsy slúžili nasledujúcich x rokov, máme pre vás tipy a rady, ako džínsom zvýšiť ich životnosť. 

Perte je v studenej vode a menej často 

Životnosť džínsov sa odvíja od toho, ako často džínsy periete. V prípade, že džínsy periete moc často nemôžete sa čudovať tomu, že dlho nevydrží. Džínsy stačí prať raz za štrnásť dní, nemusíte ich prať po štyroch dňoch nosenia, pokiaľ nie sú špinavé. Džínsy všeobecne vydrží ďaleko viac než bežné nohavice, majte to neustále na pamäti. 

Rovnako tak majte na pamäti, že džínsy ako také sa perú v studenej vode. Voda, v ktorej sa džínsy perú, by nemala presahovať tridsať či tridsaťpäť stupňov Celzia. A ešte jeden tip – perte džínsy vždycky naruby, len tak budete predchádzať vyblednutie. 

Nedávajte džínsy do sušičky 

Ďalším veľkým problémom je, že ľudia dávajú džínsy do sušičky. Lenže sušička je doslova zlo pre džínsy. V prípade, že máte sušičku, nevyužívajte ju na sušenie džínsov, inak dôjde k ich zrazeniu. Džínsy sa musí pekne rozklepat a zavesiť vodorovne hore nohami, len tak si zachovajú svoj tvar. 

Všeobecne tiež platí, že pri výbere džínsov si kupujte tesnejší, ktoré sa pri chôdzi roztiahnu vďaka obsiahnutému elastanu.