Sedem zaujímavostí o ľudskom tele, vďaka ktorým sa budete o telo lepšie starať

Na svete existuje mnoho vecí, ktoré možno skúmať a ktorými je možné sa zaoberať. Je však pravdou, že k najviac fascinujúcim veciam patrí bezpochyby ľudské telo. Každý človek je trochu odlišný, aj keď jeho telo funguje úplne rovnako ako telo iného človeka. Už aj to je pozoruhodné až fascinujúce. Neustále sa však prichádza na celý rad ďalších zaujímavostí, ktoré sa s ľudským telom spájajú a ktoré nútia človeka dôjsť k myšlienke, že ľudské telo je naozaj veľmi pozoruhodné.

Dnes a denne sa ľudským telom zaoberá celý rad odborníkov. Prichádzajú na stále nové zistenia, ktoré v človeku vzbudia pocit, že sa treba o telo oveľa lepšie starať ako doteraz. Prezraďme si teraz rovno sedem takých zaujímavostí, kvôli ktorým si budeme naše telo lepšie vážiť.

Sedem zaujímavostí o ľudskom tele

  1. Vedeli ste, že počet snov zodpovedá vášmu IQ? Pokiaľ nemáte možnosť zmerať si vaše IQ pomocou testov, odporúčame sa zamerať na sny. Pokiaľ sa vám sny zdajú, máte vysoké IQ. Všeobecne platí, že tým viac snov sa vám zdá, tým vyššia je vaša IQ.
  2. Vedeli ste, že mozog je tvorený z osemdesiatich percent iba vodou? Ďalšiu podstatnú časť mozgu tvorí krv.
  3. Vedeli ste, že ženy sú trochu prepracovanejšie stvorenia? Napríklad im oveľa rýchlejšie bije srdce, tiež oveľa viac žmurkajú ako páni, majú dokonca lepší čuch i zrak.
  4. Vedeli ste, že počas svojho života zjeme zhruba tridsať ton potravín? Bez jedla by sme však dokázali vydržať až tri týždne, zatiaľ čo bez vody iba tri dni maximálne. Bez spánku je možné vydržať aj jedenásť dní (to je napokon svetový rekord).
  5. Vedeli ste, že tou najsilnejšou kosťou tela je stehenná kosť? Je dokonca odolnejší ako železobetón, s ktorým sa môžete stretnúť v stavebníctve.
  6. Vedeli ste, že zatiaľ čo deti sa smejú až tristo krát za deň, dospelí sa smejú maximálne stokrát za deň? Niekedy aj len pätnásťkrát denne.
  7. Vedeli ste, že ľudské oko dokáže rozoznať až päťsto rôznych odtieňov šedej?