Ako sa vo vašej kúpeľni cítia deti? Vyskúšajte si ich pohľad na vec

Kúpeľňa by mala byť miestom, kde si celá rodina môže dopriať nielen relax vo vani av sprche, ale aj rýchlu rannú hygienu. Je vaša kúpeľňa prichystaná aj pre deti, alebo sa v nej cíti veľmi nepríjemne? Poďme sa na túto miestnosť pozrieť detskými očami.

Krása pre všetkých?

Je priestor pre vašu rannú hygienu nový, alebo ho zanedlho čaká rekonštrukcia kúpeľne? Možno prehodnotíte svoje priority, keď sa hoci aj na chvíľu ponoríte do detského sveta. Zrazu zistíte, že krása, ktorú tak ospevujete, možno neplatí pre všetkých. Čo dieťa najmenej zvláda?

Umyť si ruky je nadľudská úloha

Predstavte si seba, ako stojíte ešte na vratkých nôžkach ako batoľa, a ste vyzvaní, aby ste si umyli ruky. Pri tom budete nútení vystúpiť na akúsi plastovú alebo drevenú stoličku do výšky, v ktorej sa bojíte, že spadnete. Na prúd vody dosiahnete len ťažko. Chcete stlačiť dávkovač na mydlo na ruke, ale nepodarí sa vám to. Ste príliš slabí. Potom vám ešte niekto oveľa väčší, než vy vyspiela, že vám to tak dlho trvá.

Uvidím sa vôbec niekedy?

Zatiaľ čo dospeláci majú v kúpeľni svoje obrie zrkadlo, vy ho nevidíte. Iba v čase, keď vás niekto vezme do náručia. Vo zvyšku času ani nemáte možnosť zistiť, že sú vaše ústa špinavé od čučoriedok, alebo napríklad od zubnej pasty. Jednoducho detské zrkadlo tu úplne chýba. Tak radi by ste na seba navyše urobili nejakú smiešnu grimasu, ale nie je kde. Legrace sa teda nekoná.

Miestnosť pre obrami

Skúste si predstaviť, že vám niekto zavesí uterák do výšky, kde nemáte možnosť ho umiestniť na pútko v prípade, že vám spadne. Asi sa budete cítiť previnilo, že si nie ste schopní ani upratať uterák. Bohužiaľ, nie je to možné. Miestnosť si totiž zariadili obri.

Pozeráte sa teraz na svoju kúpeľňu inými očami? Skúste si na chvíľu sadnúť do kúpeľne a predstaviť si, že z tejto výšky musíte splniť všetky svoje denné potreby. Presne tak vidia náš svet deti.