S bylinkami proti virózam

Aj keď nás aktuálne okupujú tropické teploty, niektorí ľudia si ich nemôžu užívať naplno. Dôvodom toho je viróza, ktorá ich aktuálne sužuje. Bohužiaľ, aj v lete nás môže prekvapiť pocit, že „na nás niečo lezie“. V takom okamihu však do seba nepumpujte sirupy proti kašľu alebo iné farmaceutické produkty. Radšej na to choďte inak – prírodne! Pomocníkmi pri boji s nepríjemnou virózou budú bylinky, ktoré vám dokážu uľaviť pomerne rýchlo. Neveríte?

Bylinky sú prírodní pomocníčkovia, ktorí rastú možno aj na vašej záhrade. Ich moc je známa už od nepamäti. Už aj naše babičky a prababičky vedeli, že sa s nimi bojuje proti kašľu, zvýšenej teplote, aj proti bolestiam hlavy či bolesti krku. Aké konkrétne bylinky nám teda pomôžu pri boji s nepríjemnou virózou, ktorá, ako už bolo spomenuté, môže človeka napadnúť aj počas horúceho až sparného leta?

Koriander ako ochrana proti nádche

Keď sa povie „prechladnutie“, väčšina ľudí si vybaví nepríjemnú nádchu, ktorá nás môže sužovať celý týždeň či dlhšie. Aby ste sa vyhli posmrkaným vreckovkám a rezancom tečúcim z nosa, skamarátte sa s koriandrom, ktorý nielen, že obrní nosohltan a dezinfikuje ho, ale tiež pomôže v boji proti kašľu.

Koriander totiž obsahuje vysoké množstvo vitamínu C, ktorý z organizmu človeka urobí pevné rytierske brnenie, cez ktoré nikto a nič neprejde.

Tymián proti zápalom

Vedeli ste, že tymián a materina dúška majú podobné účinky na zdravie človeka? Pôsobí napríklad protizápalovo, a to či už ich užívate v sušenej podobe alebo čerstvé. Z tymiánu si môžete pripraviť lahodný sirup, ktorý vám pomôže pri prechladnutí. Zabraňuje napríklad kašľu a je to vynikajúce kloktadlo, ktoré prečistí krk aj ústnu dutinu.

Rýmovník nielen proti nádche

Medzi záhradkármi je teraz veľmi obľúbený takzvaný rýmovník, ktorý sa odporúča predovšetkým na upchatý nos. Ale nie je to pomocník iba pri nádche. Vedeli ste, že zabráni komárom vletieť do vašej domácnosti?