Na výstupy aj s deťmi. Aké hravo zvládnu?

Aj keď s deťmi tento rok pravdepodobne nepôjdete k moru, chcete im urobiť nezabudnuteľné prázdniny. Tie sa im síce vďaka koronavírusovej situácii krapiet predĺžili, ale v lete už nebudete musieť riešiť školu ani online. Výlet si preto zaslúžite ako vy, tak samozrejme ony. Okrem hradov a zámkov alebo zoologických záhrad môžete zamieriť aj na výstupy. Možno si hovoríte, že deti (najmä malé deti) výstupy nezvládnu, ale Česká republika je plná atraktívnych trás. Niektoré výstupy deti budú skôr milovať a zvládnu ich naozaj ľavú, zadnú. Viete, o akých výstupoch je reč?

Hor sa na Ještěd

Z Ještědu sa ponúka naozaj nezabudnuteľný výhľad. Preto by ste až hore na Ještěd mali vziať aj svoje deti. Kratší výstup po modrej značke sa zvládne naozaj hravo, prípadne je možné deťom sľúbiť spiatočnú cestu lanovkou. Pri tejto jazde sa deti budú baviť a vy sa budete kochať okolitými panorámami, ktoré až berú dych.

K spievajúcemu vodopádu

Pokiaľ budete mať cestu do Rýchlebských hôr, určite by ste sa spoločne s deťmi mali vydať k takzvanému spievajúcemu vodopádu. Tak sa prezýva vodopádu nachádzajúcemu sa pri Striebornom potoku. Túra nie je nijako zložitý, začať môžete napríklad v Ramzovej a potom sa vydať až k prameňu Strieborného potoka. Deti určite oslnia aj fakt, že sa o tunajšej vode hovorí, že je liečivá. Môžete si tak spoločne s nimi opláchnuť v tunajšom prameni nohy a uvidíte, ako sa bude naspäť šliapať dobre!

Skaly sú pre deti fascinujúce

Ak stále premýšľate nad tým, kam deti vziať, až sa všetko dá zase do poriadku, odporúčame zamieriť na výlet do skál. Ponúkajú sa napríklad krásne Prachovské skaly alebo samozrejme aj Adršpašské skaly, ktoré sú často označované za vôbec najdivokejšie skalné mesto v Českej republike. Skaly budú pre deti naozaj fascinujúce, veď môžu svet vidieť z najrôznejších vyhliadok.