Rady a tipy na cestu za Harry Potterom

Kto by dnes nepoznal príbeh o čarodejníkovi, ktorý mal jazvu na čele! Z Harryho Pottera sa pomaly stáva televízna klasika, jeho príbeh je však starý už dvadsaťtri rokov. V súčasnej dobe sa medzi ľuďmi nachádza stovky tisíc, ak nie milióny fanúšikov, ktorí túžia po jedinom – vidieť miesto, kde sa unikátne filmová sága plná čarov a kúziel nakrúcala. A fanúšikovia môžu napokon jasať, pretože takýchto štúdií je na svete hneď niekoľko. Vydajte sa však do Londýna, kde natáčanie skutočne prebiehalo.

Ak sa vydáte do Londýna za Harry Potterom, určite oceníte vedieť a poznať niekoľko tipov a rád na cestu. Zo všetkého najskôr si kúpte vstupenky na túto atrakciu, až potom si kupujte letenky. Je to preto, že záujem o návštevu štúdií je obrovský, tak aby ste nekúpili letenky na termín, kedy lístky do Warner Bros štúdií budú vypredané.

Tematické štúdio venované svetu čarov a kúziel nájdete na bývalej ploche vojenského letiska. Dlhé roky tunajšie interiéry pomáhali filmárom aj režisérom natočiť unikátne zábery, ktoré dnes tak dobre poznáme.

Sprievodca nepotrebujete

Bol vám ponúknutý sprievodca? Nemusíte si ho zbytočne platiť, ak ste fanúšikom filmovej ságy. Všetko spoznáte na prvý dobrou, navyše si jednotlivé kúty štúdií ďaleko viac užijete. Nebojte sa kúpiť si tunajšie suveníry, najdôležitejšie je však ochutnať maslový ležiak, ktorý je pre Harryho Pottera a celú čarodejnícku bandu typický!

Ako sa dostať do ateliérov?

Najčastejšia otázka, ktorá padá pri zmienke Warner Bros štúdií, je, ako sa do ateliérov dostať. Dnes sem jazdia autobus, ktorý neprehliadnete, pretože je celý potlačený Rokfortom. Lístok na autobus stojí libru päťdesiat.

Ako na vstupenky

Vstupenky si jednoznačne kúpte online. Potvrdenie o kúpe vám bude zaslané e-mailom. V štúdiách sa potom budete musieť preukázať len doklady, ktoré budete mať pri sebe. Musíte poznať však ID človeka, bez toho sa dovnútra nedostanete.