Chcete byť v móde in? Inšpirujte sa viktoriánskou érou

Existuje veľa módnych prvkov, ktoré sa v priebehu dejín stále priebežne vracajú. Platí to aj o móde posledných rokov, ktorá vychádza tiež z dávnych čias. Napríklad viktoriánska éra 19. storočia je veľkou inšpiráciou aj pre dnešok. Nemusí ísť nutne o veľa nazdobené čipkované modely, ale napríklad o ich triezvejší podobu

Štylizované čipky des letí

Ak by ste sa dnes vydali do mesta v bohato zdobených čipkovaných blúzkach a podobných kreácií, najskôr by ste budili dámy udivené pohľady a trebárs aj úsmevy. Možno by si na vás hocikto ukázal prstom. Preto dnes samozrejme tieto kreácie v plnej kráse v módnych domoch neuvidíte. Ich zjednodušenú podobu však áno. Jednoduchšie čipkovaná aplikácie je štylizovaná a skvele doplní moderný blúzku. Vyzerá úplne súčasne a pritom každý, kto sa len trochu vyzná v móde, rýchlo pochopí, odkiaľ vietor veje. Je to romantika viktoriánskej doby. Čipky pokojne môžu napríklad aj väčšie a veľa štylizované.

Obľúbená béžová a slonová kosť

Podobne sa viktoriánskou érou nechali inšpirovať aj odtiene blúzok. Obľúbená je slonovej kosť a béžová. Oba odtiene boli vo viktoriánskej ére veľmi žiadané a sú aj dnes. Ponúkajú totiž hneď niekoľko výhod. Predovšetkým sa dajú veľmi univerzálne kombinovať. Hodí sa k ohromnej množstvu rôznofarebných outfitov. Ďalším návratom sú biele košele, ktoré tiež zažívajú svoju renesanciu a vo viktoriánskej ére sa veľa nosili. Hodí sa takmer ku všetkému, čo je ich obrovská výhoda. Hojne využívaným módnym viktoriánskym prvkom sa dnes stáva tiež riasenie. Jednoducho si stiahnite nohavice alebo sukňu stužkou a zaručene budete in. Pozor ale na riasenie u plnoštíhlych dám, ktorým by naopak mohlo nešťastne pridávať zbytočne kilogramy navyše. V iných prípadoch však faldíkov vytvorené riasením pôsobí veľmi jemne a romanticky.