Prírodné odličovanie a čistenie pleti a očí. Ako na to?

Smog, prach a znečistené ovzdušie už potrápili nejednu pleť. Skrze prírodný spôsob odličovanie a čistenie pokožky sa vráťme späť k životu, kráse a láskyplnej starostlivosti o vlastné telo.

Prirodzený prístup

Až to, o čo sa staráme s láskou, môže prospievať. V starostlivosti o telo to platí dvojnásobne. Pokožka, ktorá je ošetrená prírodnými produktmi, ktoré ju prirodzene vyživí a sú k nej šetrné, môže byť zdravá a prospievať. V momente, kedy je naša pleť zdravá a svieža, cítime sa sami so sebou dobre.

Každá pleť je jedinečná a vyžaduje odlišnú starostlivosť. Preto je dnes na trhu dostať celý rad zaujímavých produktov, vrátane opakovane použiteľných kozmetických tampónov, ktoré pomôžu s šetrným prístupom k prírode.

Prírodné produkty sú napokon skvelou voľbou, ktorú ocenia nielen príroda, ale aj naša pleť. Spravidla v nich chýba alkohol, ktorý je bohužiaľ neoddeliteľnou súčasťou nejedného výrobku v drogérii. Vďaka nulovému obsahu alkoholu nedôjde k dehydratácii pokožky a k jej abnormálnemu vysušovaniu.

Na oči príliš netlačte

Či už ste sa rozhodli pre prírodnú kozmetiku alebo pre iné produkty z drogérií, pri odličovaní pleti nezabúdajte na jedno – na šetrnosť. Každodenné odličovanie je základom dlho mladistvej a žiarivé pleti. Je dôležité na odličovanie pristupovať tak, že na konci činnosti bude tampón úplne čistý.

Pozor – neznamená to, že budete na oči príliš tlačiť a celou silou sa snažiť o to, aby ste pleť čo najrýchlejšie zbavili všetkých nečistôt. Odličovanie je skrátka činnosť, ktorá vám nejakú dobu zaberie. Pri prílišnom tlačení môžete narušiť ochrannú vrstvu pokožky, čo sa môže na pleti negatívne prejaviť.

Umývajte vodou

Posledným krokom šetrného odličovanie očí a pleti je omývanie vodou. Zbavíte tým pleť mastného filtra, ktorý po odličovanie na tvári zostane, a predídete tým opäť nežiaducim scenárom, ktorých by ste boli po ránu svedkami.