Tradeskancia, tučnolisty aj kaktusy. Izbové rastliny pre nenáročných, ktoré vyzdobí interiér

Za každú útulnú domácností stojí izbové rastliny. To je starý známy fakt. Keď mu sa chcete aj vy pýšiť príjemným domovom, je načase investovať do niekoľkých izbových, ktoré síce nevyžadujú príliš veľa starostlivosti, napriek tomu sú veľmi krásne a pútavé zároveň. Medzi ne patrí napríklad tradeskancia, tučnolisty alebo kaktus, nad ktorými stojí minimálne zauvažovať.

Tlustice sa neprelievať

Tučnolisty nemusíme dlho predstavovať. Táto izbová rastlina je veľmi obľúbeným sukulentom, ktorý má naozaj dlhú životnosť. Dalo by sa povedať, že práve tučnolisty vás bude sprevádzať naozaj celý život, pokiaľ ju nebudete prelievať. To je jediné pravidlo, ktoré je v rámci starostlivosti o ňu potrebné dodržiavať. Aby ste sa vyhli čiernym scenárom, ktoré prelievanie prináša, je potrebné počkať, až zemina vyschne.

Tučnolisty je mimo iného možné pestovať na balkóne, a to od skorej jari až do neskorej jesene. Ako jedna z mála rastlín znáša veľmi dobre aj vysoké teploty a priame slniečko.

Kaktusy nielen do exotických domácností

Vedľa tučnolisty stojí za zmienku kaktusy, ktoré sú známe svojou dlhou životnosťou. Dôvodom toho, že vo vašej domácnosti budú dlhé roky je predovšetkým ich schopnosť pomaly rásť. Podľa mnohých odborníkov je prakticky nemožné ich zlikvidovať.

Ak túžite po farebne kvitnúce rastline, túto požiadavku kaktusy spĺňajú. Zatiaľ čo niektoré kvitnú do odtieňov červenej, iné do bielej či žltej farby.

Tradeskancia bez špeciálnych nárokov na pestovanie

Náš zoznam izbových rastlín vhodných nielen pre začiatočníkov ukončíme Vodenka, čo je rastlina veľmi často sa objavujúce v kuchyniach. Pýši sa naozaj veľkou odolnosťou a nemá žiadne špeciálne nároky na starostlivosť, respektíve na pestovanie.

Rovnako ako pri starostlivosti o iné izbové rastliny sa snažte o to, aby nevyschla, avšak tým všetky pravidlá pre starostlivosť končí.