Prírodné antibiotiká, ktoré nájdete doma. Sú skutočným zázrakom pre zdravie

Keď ste chorí, zamierite k lekárovi a ten predpíše antibiotiká. Áno, pomôžu, ale jedná sa o chemický koktail, ktorý dostanete do svojho tela. A to mu škodí. Buďte zodpovední a bežné choroby radšej riešte pomocou antibiotík prírodných. Neškoďte tak svojmu telu, naopak mu prineste presne také vitamíny a živiny, ktoré potrebuje v dome, kedy ochorie. V súvislosti s prírodnými antibiotikami sa však ponúka otázka – aké to sú?

cesnak

Síce nevábne vonia, ale rozhodne sa mu nevyhýbajte. Len ťažko dnes nájdete lepší prírodné antibiotikum. Ideálne je ho prelisovať a následne zmiešať s trochou medu. Snažte sa prebiť jeho vôňu a štipľavú chuť a jedzte ho po malých lyžičkách. Pomôže vám takmer okamžite.

chren

Ani ten nemusí byť pre mnohých ideálne z dôvodu vône a tiež z dôvodu chuti. Napriek tomu opäť nie je na mieste sa mu vyhýbať. Obsahuje totiž lyzozým, ktorý je dokonalým pomocníkom pre elimináciu baktérií v ľudskom tele. Skúste zmiešať s medom a bude chutnejšie. Navyše aj med je antibiotikum.

škorica

Aj sladká korenie môžu byť dobrým prírodným antibiotikom. V tomto prípade hovoríme o škoricu. Pomáha eliminovať tvorbu a rast rôznych baktérií a kvasiniek. Vzhľadom k práškovej konzistencii ju nejedzte suchú, ale vždy ju rozmiešajte v tekutine. Inak hrozí veľké dýchacie ťažkosti.

zázvor

Je skvelý do jedla, je skvelý do nápojov. A navyše je skvelým prírodným antibiotikom. Dokáže pomôcť proti bežnému nachladnutiu, aj niečomu horšiemu. Tu musíme odporučiť, že tou najlepšou voľbou je a bude zázvorový koreň, ktorý je kúpený ako čerstvý. Ten potom stačí ošúpať a ideálne nastrúhať.

jablčný ocot

Začína pomaly ale isto nahrádzať ten klasický. Je chutnejšie, nie je tak agresívny a ako práve zisťujete, má aj pozitívne vlastnosti na ľudské zdravie. Stačí trosiek a baktérie a vírusy dostávajú vo vašom tele takýto zásah, ktoré nedokážu zvládnuť. Konzumujte najlepšie samotný, alebo zmiešaný s trochou vody.