Aké potraviny nejesť na lačný žalúdok? Predídete bolesti i nevoľnosti

Keď máte prázdny žalúdok, je na mieste sa čo najskôr najesť. Nie všetky potraviny sú však vhodné pre lačný žalúdok. Je nutné si vyberať to, čo si na svoj hladný žalúdok dáte. Nie všetky potraviny sú tie pravé, ako už bolo spomenuté. Existujú aj rad takých, ktoré vám môžu uškodiť, po ktorých vás môže bolieť žalúdok. O aké ide? Pozrite sa na prehľad a vyvarujte sa tým, ktoré škodia.

citrusové plody

Síce sa odporúča dať si na lačno vodu s citrónom, pretože naštartuje metabolizmus, ale samotný citrus, napríklad v podobe pomaranča alebo mandarínky či grepu nie je ideálne. Prečo? Vzhľadom k agresivite štiav môže dané ovocie výrazne poškodiť žalúdok a spôsobiť dokonca aj gastritídu.

banány

Pre vysoký obsah draslíka sú banány veľmi odporúčaným ovocím. Pozor však na situáciu, vďaka si ich dáte na lačno. V takom prípade s veľkou pravdepodobnosťou počítajte hlavne s nadúvaním a tým, že vám nebude úplne dobre od žalúdka. Keď už banán, tak ako súčasť raňajok, alebo až po nej.

surová zelenina

Obsahuje vitamíny a minerály, rovnako ako minimum kalórií. Na prázdny žalúdok však nie je to pravé. Môže negatívne ovplyvňovať vaše trávenie a činnosť čriev. Niektoré druhy môžu byť aj celkom agresívne, čo znamená následné prejavy vo forme bolesti žalúdka, alebo nepríjemných pocitov.

studená voda

Síce sa hovorí, že vás dokáže vzpružiť, ale to je tak všetko. Studenú vodu na prázdny žalúdok rozhodne nepite. Ako preto, že ho zbytočne podráždite, tak aj preto, že vaše telo bude musieť vydať veľké množstvo energie na jej ohrev. A to vášmu zdravotnému stavu, ktorý sprevádza aj hlad nepridá.

sladké potraviny

Máme na mysli tie s veľkým obsahom jednoduchých cukrov. Tie rozhodne pri lačno žalúdka vynechávajte. Prečo vlastne? Aj tu je odpoveď jednoduchá. Môžu spôsobovať veľké nárasty krvného cukru v krvi, ktorá potom zasa rýchlo klesá. A to je problém nielen pre cukrovkárov, ale pre každého.