Navštívili ste zámok Mošna – jeden z najkrajších zámkov?

Cestovanie je čím ďalej populárnejší. Určite ste zaregistrovali, že dnes sa dá dostať na mnohé miesta rôznymi dopravnými prostriedkami, ktoré mnohokrát stojí len pár korún. V súčasnej dobe je populárny najmä cestovanie napríklad do Afriky, kde sú ľudia blízko zvieratám, ktoré bežne vídajú len cez sklá v zoologických záhradách. Okrem toho sú veľmi populárne aj destinácie, ako je Bali alebo Dubaj. Ak však túžite po trochu inej dovolenke alebo ak túžite len po krátkom jednodňovom výlete, mali by ste sa zájsť pozrieť na jeden z najkrajších zámkov vôbec. Čo takto zamieriť na zámok Mošna?

V Európe sa nachádza mnoho krásnych zámkov a hradov, ktoré stoja za navštívenie. Najčastejšie milujú tieto výlety deti, ktoré si tak pripadajú aspoň na chvíľku ako v rozprávke. Avšak nielen deti milujú poznávanie histórie takých zámkov. V súčasnej dobe sa na zámky vydávajú napríklad zamilované páry, ktoré odkladajú kopu zážitkov.

Ak aj vy túžite po takom zážitku, mali by ste zamieriť práve na už spomínaný zámok Mošna, ktorý nájdete neďaleko slovenských hraníc u Opole. Práve tento zámok sa radí do rebríčka desiatky najkrajších zámkov v Európe.

Ako vyzerá tento obdivuhodný zámok?

Zámok si doslova zamilujete. Je obklopený rozľahlými záhradami a obrovským parkom. Predtým tu sídlila nemecká rodina, ktorá ho vlastnil až do roku 1945. Čo sa však týka histórie tohto zámku, tak začiatky stavby sa datujú až do 17. storočia.

Čo v zámku nájdeme?

Tento palác rozhodne stojí za návštevu. V paláci nájdeme viac ako 365 miestností. Zámok je taky známy svojimi vežami, ktorých je necelá stovka – 99. Čo sa týka rozlohy zámku, tak tá je sedem tisíc metrov štvorcových. Podľa všetkého zámok nadväzuje na alžbetínskej obdobie, ktoré je v štýle eklektismu. Zaujímavé je, že celý tento zámok bol postavený do tvaru písmena U.

Jeho barokový časť je asi to najstaršie, čo v zámku nájdeme. Pochádza z 18. storočia a obe krídla vybiehajú až do parku, ktorý však vznikol až o mnoho rokov neskôr. Zámok raz vyhorel a muselo sa začať od začiatku.