Poradíme, ako sa vyhnúť zbytočnému nakupovanie

Každá žena si v minulosti kúpila kúsok, ktorý sa jej nakoniec ani nepozdával. Hovorí sa tomu „unáhlené nakupovanie“ alebo „nerozvážne nakupovanie“. Ak viete, že aj vy pri nakupovaní nerozmýšľate o tom, či kúsok vynosíte alebo nie, držte sa nižšie vypísaných tipov, ktoré vás doslova zachráni pred zbytočným nakupovaním. Vďaka tipom sa vyhnete nerozvážne kúpu, ktoré by ste po príchode domov ľutovali. 

Skutočne každá žena to pozná. Prišla domov z obchodu, vytiahla si z tašiek to, čo si kúpila, a div sa nerozplakal, keď videla, za čo minula. Ženy nakupovanie mnohokrát tak pohltí, že si kúpi aj to, čo v skutočnosti nepotrebujú alebo čo sa im vlastne ani nepáči. Ak aj vás sužuje to, že nakupujete bezhlavo a nerozvážne, držte sa nižšie vypísaných bodov, ktoré vás pred zbytočným nakupovaním, teda aj pred zbytočným míňaním ochráni. 

1) Nemáte niečo podobné doma? 

Vždy je nutné si zodpovedať niekoľko otázok. Tou prvou je, či nemáte niečo podobné doma vo svojom šatníku. Jednotlivé kúsky v obchodoch sú si veľmi podobné, preto vždy, než si pôjdete kúsok skúsiť či ako ho pôjdete zaplatiť, sa zamyslite a odpovedzte si otázku, či niečo podobné už nevlastníte. Ak áno, radšej nechajte kúsok v obchode. Nepotrebujete mať dva rovnaké kúsky, z ktorých rovnako budete nosiť len jeden. 

2) Je to moja veľkosť? 

Mnohé ženy robia tú chybu, že si kupujú aj oblečenie, ktoré nie je v ich veľkosti. Skrátka a dobre si povedia, že je to v zľave, že to tam za takú cenu nemôžu nechať, a tak si kúsok vezmú. Lenže až doma zistí, že je kúsok oveľa väčšia, než predpokladali. Aj keď sa v dnešnej dobe nosia voľné oblečenie, s voľnosťou to nepreháňajte a vždy si kupujte len svoju veľkosť. Ak nie je vaša veľkosť, neutrácajte za väčšie alebo za prípadne menší kúsok, ktorý rovnako nebudete nosiť, pretože vám nebude sedieť.