Aj s nedokonalou postavou môžete nosiť šaty

K typicky ženským kúskom patria bezpochyby šaty, ktoré by si ženy nemali nechať vziať. Mnohé ženy sa však obývajú nosiť šaty preto, že ich postava nie je skrátka dokonalá. Svojou postavou sa však nemusí zbytočne zaoberať, existujú totiž rôzne strihy a typy šiat, jedny žene určite sadnú. Či už ste teda malá, príliš vysoká alebo máte väčšie boky, nebojte sa šiat. Tie vám môžu dodať na ženskosti a môžu vám naopak vaše nedokonalosti pekne zamaskovať. Len treba vedieť, po akých šatách konkrétne siahnuť.

Nech už je vaša postava akákoľvek, rozhodne by ste sa nemali šiat vzdávať. Ako sme spomínali, jedná sa o nedokonalosti, ktoré šaty môžu zamaskovať. Ponúka sa však otázka, aké šaty sú vhodné priamo pre vás? S tým napokon poradíme.

Ak máte malú postavu

Trápi vás to, že nemáte nohy siahajúce do neba? To nevadí, aj pre vás sa nájdu šaty. Ženy s menšou postavou by mali automaticky siahnuť po asymetrických šatách, čo znamená, že šaty majú väčšinou zadnú stranu dlhšiu ako tú prednú. Vyhýbajte sa hlavne dlhým šatám, ktoré vám na vašom vzraste môžu ešte ubrať.

Ak máte postavu bez kriviek

Zatiaľ čo niektoré ženy trápia nepekne vytvarované boky, iné plačú nad väčším bruškom. Nájdu sa však aj ženy, ktoré majú postavu úplne bez kriviek. Ak ste človekom, ktorý má postavu úplne bez kriviek, mali by ste siahnuť po vzorovaných, voľnejších šatách, ktoré naopak vytvárajú ilúziu toľkokrát spomínaných kriviek. Ideálny je pre vás model s kombináciou zvislých a priečnych pruhov.

Pokiaľ máte vysokú postavu

Niekto narieka nad svojou príliš malou postavou, iné ženy nie sú rady za svoje dva metre. Pokiaľ patríte k ženám s príliš vysokou postavou, odporúčame siahnuť po puzdrových šatách. Hodí sa totiž ako do práce, tak na slávnostnejšie príležitosti a pre váš typ postavy sa úplne hodí. Pokiaľ vám nie sú puzdrové šaty po chuti, zvoľte ležérnejšie voľnejšie strihy.