Pre krásu sa musí trpieť alebo čo to je čierna maska

Čierne bodky, mastná pleť alebo upchaté póry. To sú typické dámske problémy. Pre ženy s takými ťažkosťami existuje nespočet vodičiek s rôznymi prísadami a častokrát i chemikáliami. V poslednej dobe sa ale v najlepších drogériách stretávame s iným produktom, a síce s výrobkom nazvaným „čierna maska“. Stala sa populárnou neuveriteľnou rýchlosťou. Ale čo vlastne vie a naozaj funguje?

Pred vianočnými sviatkami ju veľa ľudí zháňala v najdrahších parfumériách (ako je napríklad Douglas alebo Sephora). Produkt nebol však zohnať inde ako na internete. Po niekoľkých týždňoch sa nedal zohnať ani tam – každý ho chcel, až sa nakoniec vypredal. Prečo však toľko žien túži po tak bolestivé procedúre?

Tajomstvo tkvie v hladkej pleti bez pórov

Pokiaľ ju na kozmetickom trhu naozaj zoženiete, pripravte sa na „depiláciu“ tváre. Po nanesení čierne zmesi, ktorá je plná vitamínu A, E, B5 a extraktu z byliniek, vydržte niekoľko minút (odporúča sa pätnásť až dvadsať), ako maska ​​uschne. Keď po niekoľkých minútach pristúpite k odstraňovaniu masky z tváre, pripravte sa na štiepanie najmä v oblasti nosa. Príslovia „pre krásu sa musí trpieť“ je v tomto prípade na mieste.

Obľúbenosť (hoci bolestivé) čiernej masky spočíva v odstránení čiernych bodiek a akné. Spoločne s nimi sa tiež zbavíte iných nedokonalostí, ako sú odumreté bunky alebo póry na nose (v tejto oblasti to preto tak bolí). Okrem iného sa vám značne zlepší prekrvenie tváre a vďaka bambusovému uhlia obsiahnutom v maske sa zbavíte mastnoty tváre.

Cenové rozmedzie sa pohybuje v rôznych číslach. Začína na štyridsiatich korunách v klasických drogériách a končí na niekoľkých stovkách pri kúpe setu. Keďže sa odporúča masku používať dvakrát týždenne, kúpa setu sa naozaj oplatí. Pre začiatok je však dobré kúpiť si masku len jednu – je to skúška, ktorú nemusíte byť ochotná podstúpiť znova.