Chcete poukázať na vašu ženskosť? Doplňte šatník čipkou!

Ženský šatník ponúka množstvo štýlov, a preto v ňom nesmie chýbať ani romantická čipka. Celočipkované oblečenie alebo len oblečenie z časti doplnené krajkou je veľmi ženské, nežné, romantické, ale aj sexi. A preto ak čipku volíte len pre slávnostné chvíle, robíte chybu. Veď zvodne a žensky sa v nej môžete cítiť napríklad aj v práci, kde očaríte vaše kolegami. Existuje rad ďalších dôvodov, prečo sa naučiť čipku nosiť, tak sa na ne poďte pozrieť.

Dôvodov, prečo nosiť čipku je oveľa viac, než si myslíte

Čipka je veľmi obľúbeným prvkom dámskeho oblečenia. Existuje celý rad jej prevedenie (jemnejšie, hrubšie krajka). Vybrať si môžete outfit, kde čipka hrá hlavnú úlohu alebo dámske oblečenie, ktoré je čipkou len doplnené (lemy, rukávy, dekolt …). Dôvody k jej noseniu však nie sú len estetické. Je totiž dokázané, že čipka zjemňuje hrubšie ženské rysy a všeobecne pôsobí veľmi žensky. Tu sú ďalšie dôvody, prečo čipku nosiť:

  • Čipka pristane všetkým ženám, najviac ju však ocenia ženy, ktoré príroda obdarila hrubšími rysy. Krajkový outfit im je potom pomôže zjemniť.
  • Čipka pôsobí veľmi slávnostne. Preto keď idete na párty či na večierok, rozhodne sa čipkovaným šatám nebráňte. Vo väčšine prípadov stačí mať v šatníku aspoň čipkovaný top, ktorý môžete pekne skombinovať s ďalšími kusmi outfitu, napríklad s koženými nohavice.
  • Čipka vyzerá dobre v akomkoľvek farebnom prevedení – čierna, biela, dokonca aj ružová čipka stále pôsobí tak romanticky.
  • Čipkované oblečenie je určené pre ženy v každom veku.
  • Čipka je prvok, ktorý možno nádherne kombinovať so spoločenskými kusy oblečenia aj s tými neformálnymi, ako su napriklad džínsy.
  • Čipka je elastická, na tele perfektne drží svoj tvar a nemusí sa žehliť.

Ako sa starať o čipkové oblečenie?

Pretože je krajkové oblečenie väčšinou veľmi jemné a náchylné k poškodeniu, starať sa o neho musíte už počas prania. Vôbec najlepšie je prať čipkový kúsok oblečenia šetrne v ruke, najlepšie v pracom gélu, ktorý pomáha udržiavať farby a tvar vlákien. Ak sa ho však predsa len rozhodnete prať v práčke, zvoľte program šetrné pranie, čipkované prádlo perte zvlášť a neprekračujte hranicu 30 ° C. Čipkované bielizeň sa nežehlia. Aby sa vám počas usychanie nijako zabránilo pokrčeniu, odporúčame ho ešte mokré zavesiť rovno na vešiak, ktorý potom zavesíte na bielizeň šnúru. Tak vám krajkové oblečenie vydrží dlho ako nové.

A čo vy? Dáte čipke šancu?