Ako zrýchliť metabolizmus?

Správne fungujúci metabolizmus je zárukou štíhleho tela. Bohužiaľ v súčasnosti je len málo ľudí, ktorí sa môžu dobre fungujúcim metabolizmom chváliť. Drvivá väčšina ľudí totiž vykonáva sedavé zamestnanie a zabúda sa počas tohto zamestnania preťahovať alebo hýbať sa. Neustále sedenie aj hodiny v kuse totiž metabolizmus výrazne spomaľuje. Nemôžeme sa teda čudovať tomu, že väčšina ľudí len „kysne“ a priberá. Ak svoj metabolizmus chcete spasiť a opätovaná ho naštartovať, potom pre vás máme niekoľko tipov, ako na to.

Samozrejme rýchlosť metabolizmu je tiež záležitosť génov. Zatiaľ čo niektorí majú správny metabolizmus zakomponovaný v génoch, nájdu sa tu aj tí, ktorí musia za rýchly metabolizmus dlho bojovať. V prípade, že chcete svoj metabolizmus zrýchliť, riaďte sa našimi tipmi a svoj metabolizmus naozaj naštartujte tak, že budete spaľovať kalórie každým krokom.

Začnite jesť rybí tuk

Rybí tuk má väčšina ľudí zafixovaný ako to, čo je v detstve najviac strašilo a čo im údajne malo pomôcť spevniť kosti. Aby ste zrýchlili svoj metabolizmus, potom sa odporúča konzumovať práve rybí tuk. Nemusíte však krčiť nos, dnes existuje rybí tuk v mnohých rôznych chuťových prevedeniach. Už nie je tak odporný ako predtým. Navyše rybí tuk je možné konzumovať aj vo forme kapsúl, ktoré počas dňa občas prehltnete.

Doprajte si kávu

Aj keď sa o káve hovorí, že dehydruje organizmus, metabolizmus ho skrátka potrebuje. Doprajte svojmu metabolizmu jednu šálku kávy denne a uvidíte, ako váš metabolizmus bude naraz pripravený spaľovať tuky a kalórie Nezabúdajte ale piť kávu s vodou, dehydratácia na druhú stranu metabolizmus spomaľuje.

Doprajte si tiež pohárik červeného

Pohárik červeného vína nie je škodlivá, naopak podporí tvorbu krviniek v tele, naviac tiež podporí metabolizmus človeka. Dokázali to napokon vedci, ktorí tvrdia, že červené víno má v sebe prospešné látky, ktoré metabolizmus podporujú naozaj výrazne.