Bezbolestné zmeny, vďaka ktorým začnete chudnúť

Rozhodli ste sa schudnúť, pretože na dvere klope plavková sezóna? Určite sa snažíte schudnúť čo najviac, ale nie je to tak jednoduché, ako sa o tom písalo v časopise. Okrem zmeny jedálnička musíte začať poriadne cvičiť, tiež dodržiavať pitný režim. Je pravdou, že mnohokrát ani to nestačí. Ak patríte k ľuďom, ktorí chcú schudnúť do leta tak, ako si predstavujú, odporúčame do svojho života priniesť ešte niekoľko zmien, vďaka ktorým úplne bezbolestne schudnete.

Ak chcete schudnúť, je načase začať žiť zdravým životným štýlom, do ktorého sa oplatí zaradiť aj niekoľko zvykov, ktoré obvykle nerobíte, ale ktoré vám môžu pomôcť bezbolestne schudnúť. Myslíte si, že to nejde? Skúste jednotlivé zvyky zaviesť vo svojom živote a uvidíte, ako chudnutie pôjde ľahko.

Začnite piť čisto čiernu kávu

Neviete si predstaviť ráno bez šálky horúcej kávy? V tom prípade by ste mali prejsť na čisto čiernu kávu, ktorá síce nemusí byť vášmu jazýčku zrovna sympatická, ale aj na to si zvykne. Bez mlieka, bez kávy – to vám potom nijako neuškodí, navyše účinok kávy bude stopercentná a kalórií nebude toľko.

Prestaňte piť cukry

Mnohí ľudia si to neuvedomujú, ale cukry sa tiež dajú piť. Vyhýbajte sa preto sladeným nápojom s bublinkami, ktoré majú rôzne príchute. Radšej svoj pitný režim dodržujte len s pomocou čistej vody napustené do fľaše z kohútika. Takáto voda nemá žiadne kalórie, navyše vám rozhodne lepšie zaženie smäd než napríklad Fanta či Pepsi, ktorú si často dávame v kine k popcornu.

Nezabúdajte na dostatok spánku

Nikde sa o tom veľmi nepíše, ale je to tak – k štíhlej postave speje nielen dostatočný pitný režim, ale okrem toho tiež pohyb, dobrý jedálniček a spánok. Na spánok sa bohužiaľ veľmi často zabúda, čo je zle. Bez pravidelného a dostatočného spánku sa nemôžete radovať z vysnívanej postavy. Spánok skrátka dokáže divy, tým si buďte istí. Ak budete spať menej ako šesť hodín denne, môže sa stať, že sa pridáte k tým, ktorí jedia až o tristo kalórií viac. Nedostatok spánku totiž spôsobuje únavu a s únavou sa bojuje cukry, ktoré majú dodať energiu.