Práca asistentky má mnoho výhod. Predovšetkým je jej práca v teple kancelárie

Premýšľate nad tým, že zmeníte pracovnú pozíciu? Nebaví vás súčasné zamestnanie, nie sú pre vás ani finančné podmienky dostatočne prijateľné? Ponúka sa práca asistentky. Tá má napokon mnoho výhod, aj keď to tak možno nevyzerá. Predovšetkým je to práca v teple, v kancelárii, čo sa mnohým iným pracovníkom práve nedarí.

V posledných mesiacoch je asistentka pomerne hľadaná. Hľadá ju aj firma Extéria, ktorá ju zahrnula na svoj zoznam voľných pracovných pozícií spoločne s obchodnou manažérskou a ďalšími miestami. Možno si hovoríte, ako je to možné, že záujem o asistentku tak rastie, keď je prakticky všetko zatvorené. Treba si uvedomiť, že protiepidemické opatrenia sa netýkajú všetkých odborov a že mnohé firmy fungujú, ako by sa nechumelilo. A práve tieto firmy hľadajú do svojich radov schopného človeka, ktorý sa ujme napríklad dohovárania schôdzok.

Asistentka musí hlavne rýchlo reagovať

Od asistentky sa neočakávajú žiadne náročné povinnosti. Jej hlavnou prednosťou by mala byť rýchlosť. Telefón by rozhodne nemal zvoniť dlhé minúty, mala by byť v tomto smere pohotová. Zároveň by mala byť komunikatívna. Dohovárať schôdzky s partnermi naozaj nemôže človek, ktorý zo seba ťažko vydá hlásku, ak nie je v pohodlí domova. Komunikačné zručnosti sú tak často hlavnou požiadavkou.

Rovnako tak by mala ovládať aspoň základné veci na počítači. Väčšinou pracuje s tabuľkami a s klasickým textovým dokumentom. Po ruke by mala mať aj diár alebo kalendár, do ktorého bude všetky schôdzky plánovať, rovnako ako bude plánovať aj firemné dovolenky alebo rôzne súťaže, ktoré firma plánuje vyhlásiť.

Je to práca pre vás?

Pokiaľ vám pri čítaní vyššie uvedených riadkov prešlo hlavou, že táto práca je ako šitá vám na mieru, je načase pustiť sa do spisovania vlastného životopisu. Ten potom pošlite práve do firmy Extéria a miesto bude treba práve vaše.