Ako vyberať podprsenku a čo je dobré vedieť

Čo tvorí základ dámskeho šatníka? Jednoznačne podprsenka. Žiadna žena si určite nedokáže predstaviť deň bez podprsenky. Keďže je však podprsenka taká dôležitá a nenahraditeľná, musí hlavne dobre sedieť. Pokiaľ totiž podprsenka dobre nesedí, škrtí alebo ťahá, deň zrazu nie je tak príjemný, akým by mohol byť. Preto vyberajte podprsenku triezvo a nie bezhlavo.

Mnohé ženy chybujú v nesprávnej veľkosti, iné zase chybujú v štýle, ktorý nosia. Lenže zlý výber podprsenky sa môže negatívne prejaviť na našom celkovom dni či pocite, ktorý budeme počas dňa mať. Vyberajte preto podprsenku podľa niekoľkých kritérií.

Podľa čoho podprsenku vyberať

Podprsenka by sa mala vyberať napríklad podľa obvodu. Ide o vôbec najdôležitejšie kritérium, ktoré hrá pri výbere podprsenky rolu. Zadný diel podprsenky musí dobre priliehať, nesmie nijako škrtiť alebo brániť v dýchaní. Ideálne bude, keď sa dozadu zmestia dva, tri prsty, tak zistíte, že podprsenka bude sedieť aj pri chôdzi alebo pri zdvíhaní rúk.

Podprsenka sa tiež vyberá košíčkov. Mnohé ženy si vyberajú podprsenku so zlými košíčkami, ktoré sú buď príliš malé, alebo naopak príliš veľké. Prsia by v podprsenke nemali pretekať, tiež by však košíčky nemali byť veľké.

Čo je dobré vedieť pri výbere podprsenky

Keďže sú podprsenky neoddeliteľnou súčasťou každého dňa, ženy by na nich nemali šetriť. Vyberajte si preto podprsenky z kvalitných materiálov, ktoré vám vydržia oveľa dlhšie ako podprsenky z menej kvalitných materiálov.

V súčasnej dobe existuje mnoho druhov podprseniek, preto si každá žena nájde to svoje podľa veľkosti svojich pŕs. Napríklad ženy s menšími prsiami môžu voliť takzvané braletky, čo sú podprsenky bez kostíc, ktoré sú veľmi príjemné pri nosení. Väčšinou sú krajkové. Pokiaľ však máte väčšie poprsie, voľte podprsenky s kosticami, aby prsia mali dostatočnú podporu.