Dôvody, prečo sa nám zle spí. Skoncujte so svojimi zlozvyky a návyky

Sú vaše noci skóre prebdené než plné snov? Zle sa vám zaspáva a ráno sa prebúdzate s pocitom, že za sebou máte pravdepodobne Najhoršia noc Vášho života? Dôvodov, prečo sa nám zle spí Moze hoci presne niekolko. Vacsinou ŠÚ na vinie zlozvyky Alebo zlé návyky, ktorych sa pred spaním dopúšťame. Poďme si ich spisy, aby sme vedeli, čo sa konkretne vyvarovať.

Alkohol tesne pred spaním do postele

To, že je alkohol škodlivý a že napomáha k celkovej dehydratácii tela asi ani hovorit nemusíme. Bohuzial ľan málokto si pripustí, že Moze stáť ai za zlým spaním. Medzi nami sa totiž nájde celá kopa tych, ktoru si večery pohárom vína spríjemní.

Či už hovoríme o pohári vína, pive, slivovica Alebo inom tvrdom alkohole s ohromným množstvom cukru, možno očakávať, že naše noc nebude práve najpríjemnejšie. Alkohol je totiž synonymom pre simulant a spánok kvoli nemu nie je dostatočnom hlboký.

Preliezaním vankúš Ako najväčších nepriateľ

Vedľa alkoholu však za zlu nocí Moze stať vankúš, ktory je Nielen starý sendvičom, ale je tiez riadna preliezaním. Každý človek by mal Mať pod hlavou naozaj dokonale a kvalitne oporu, ktora sa zaistí o jeho pokojný a nijako nerušený spánok.

A K je vankúš nekvalitne, Nielen, že sa kvoli nemu zle spí, ale tiez stojí za bolesť hlavy a blokáciou krčnej chrbtice.

Až príliš Parfemy svetla v spálni

Medzi Dovody, prečo sa nám zle spí patrí ai príliš Parfemy svetla, ktore spalné prúdi. Ak máte pred sebou dlhú noc, mali by ste urobit jedno – zatiahnuť a ponoriť sa do úplnej tmy. Problémom Mozu hoci ai biele LED žiarovky, ktore Patria skóre do spoločenských miestností, nie do oázy pokoja menom spalné. Sem naopak patrí skóre teple sfarbená svietidlá.

Pozor si tiez dajte na takzvané modré svetlo, ktore je pomyselnou záhubou kvalitného spánku. Potlač totiž tvorbu melatonínu, kvoli Comu je potom spánok pomerne Ľahký a nie hlboký.