Plávanie ako ideálny šport pre každú ženu

Čo nemizne, sú kilá, ktorá sme nabrali v poslednej dobe. Novoročné predsavzatia bolo želanie schudnúť do plaviek. Síce sa môže zdať, že času je veľa, ale nie je tomu tak. Sú tu horúce letné dni. Je načase s naším telom začať niečo robiť, a to hneď. 

Zabudnite na mesačnej výzvy, ktoré kolujú po sociálnych sieťach. Len vás unaví a riadne vyčerpajú. Výsledky sa však nedostaví. Čo naopak zaručene pomáha, je plávanie. Tento šport je vhodný prevažne pre ženy. Keďže sa počas tejto činnosti zvýši rýchlosťou blesku metabolizmus, spaľujeme tuky aj cukry tiež rýchlejšie. Chudnutie ide preto ľahšie. Zapojíme celé svoje telo, teda sa nemôže stať, že by nejaká partia nebola dostatočne precvičená. Posilníme teda celé naše svalstvo. Naviac sa riadne otužíme, a to je počas zimných mesiacov naozaj potrebné. 

Hlava nahor je veľké tabu 

Veľa žien má problém ponárať (aspoň z časti) svoju hlavu do vody. Boja sa mokrých vlasov a následného zdĺhavého fúkania (ach, tie dámske ťažkosti!). Preto sa stretávame s tým, že svoju hlavu drží tzv. „Na dámy“. Síce si nenamočí novú trvalú, ale ublíži si iným spôsobom – skriví si chrbticu. Pri plávaní sa naozaj musí dbať na to, aby sa aspoň ústa norila pri výdychu do vody. 

S týmto sa tiež spája zároveň správne dýchanie. Ak sa nenaučíte dobre dýchať, rýchlejšie sa dostaví únava a nebudete schopní zaplávať ani desať, nieto šesťdesiat minút. Odporúča sa vykonávať túto športovú aktivitu hodinu – dvadsať minút trvá, než sa telo rozhodne spaľovať tuky. Až potom začíname svoju postavu tvarovať, spevňovať a posilňovať. Pri pravidelnom plávaní sa výsledky dostavia, a to v relatívne krátkom čase.