Neexistujúca rýchle riešenia a dermálnej výplne na príznaky starnutia

V poslednej dobe sa mnoho zahraničných aj slovenských celebrít mení tak trochu na poznáme Mončičák s Napuchnutým tváričkami. Ony nesprávne tvarovaný tváričky a zapadnuté oči po tridsiatke nevyzerajú vôbec dobre a prirodzene. Možnosti, ako oddialiť starnutie a navrátiť svojej pleti kondícii, je oveľa viac. Rýchle riešenia ale majú svoje úplne jasne definované limity. Fotografie celebrít s veľmi podivne zdeformovaným tvárou, neprirodzený vzhľad výrazne vymodelované tváre, pier aj brady nemá na svedomí botulotoxín, aj keď sa to u fotografií často píše, ale dermálnej výplne aplikovanej vo veľmi prehnanom množstve. Bez dermálnych výplní sa bohužiaľ korektívnej dermatológie nezaobíde. Tvorí nepostrádateľné pomocníkmi pri riešenie ako vrodených, tak i získaných disproporcií v tvári. Treba s nimi zaobchádzať s citom a zručnosťou. Lekári sú umelci modelujúci vašu tvár. Seriózny odborník s prehnanými požiadavkami klienta na korekciu nebude súhlasiť a odmietne. 

Chce to hlavne s citom 

Výplne vás omladia síce opticky, nie však fakticky. Aplikácia výplní sa často nedá inak nahradiť. Nesmie byť ale jedinou metódou použitou na omladenie tváre. Základom anti-aging starostlivosti je komplexné ošetrenie pre zlepšenie kvality kože po celej ošetrovanej ploche. Ide o správne nastavenej kombinácie prístrojového ošetrenie a rôznych biorevitalizačních a bioregeneračních techník. Tie naštartujú prirodzené procesy v koži a vedú k zvýšeniu produkcie kolagénu a zlepšenie celkovej hydratácie, pevnosti a pružnosti našej kože. Je tiež potrebné ich absolvovať pravidelne. Dermálnej výplne čiže kožné implantáty sú viskoelastické gély aplikované do strednej až hlbokej dermis, niekedy až ku kosti. Prevažnej ide o kyselinu hyalurónovú – HA, na trhu sú ale aj výplne z iných syntetických materiálov, trvalé alebo nevstrebateľné výplne, ktorým sa treba radšej vyhnúť. 

Pozor na trvalé podkožné implantáty 

Kyselina hyalurónová je úplne prirodzenou súčasťou medzibunkového priestoru a výplne z nej vyrobené sa postupne vstrebávajú. Ak je klient nespokojný, možno ich ľahko rozpustiť. Trvalé podkožné implantáty, kde sa môže objaviť tvorba granulómov, nemožno nijako odstrániť a nepodarenej korekcie korigovať. Tvar tváre sa s vekom dosť mení, nestarne len naše kože, ale aj podkožné tkanivo, tukové tkanivo, svaly a kosti. Neabsorbovateľné výplň sa potom neustále posúva aj s klesajúcou tkanív a za pár rokov je inde, než ju chcete mať. Väčšinu výplní nemožno tiež bez rizika kombinovať s ďalšími estetickými procedúrami, ani s výplňou na báze HA. Potom už nie je možné vykonať väčšinu zákrokov. Kyselinou hylauronovou možno aplikovať na lícne kosti, bradu aj chrbty rúk, a na výplň stredných i hlbokých vrások. Tam, kde sú ryhy spôsobené činnosťou mimických svalov, ako je čelo a okolie očí je žiaduce najprv zoslabiť intenzitu činnosti svalov botulotoxínom a až po plnom rozvinutí účinku vyplniť ryhy. V opačnom prípade svaly výplň z ryhy vytlačí do strán. Ak nie sú vrásky moc hlboké, stačí aj samotný botulotoxín.