Obľúbené tapety a samolepky na stenu zmení váš interiér na nepoznanie

Dámy, chystáte sa na zmenu vášho existujúceho interiéru domu? Budete maľovať? A čo radšej vziať na milosť tapety? Budete sa čudovať, ale dnes už sú opäť v móde. Vďaka veľkej ponuke dekorov možno interiér počas krátkej doby a bez väčšej námahy premeniť na nepoznanie.

Tapety znovu na scéne

Pre toho, ktorý ešte nedávno z múrov starých domov strhával staré tapety z obdobia ich éry to bude skôr paradox. Pre tých, ktorí milujú hravý a rafinovaný interiér potom dobrá správa. Tapety sú opäť na scéne! Teraz ešte v lepšej kondícii. Na výber máte nepreberné množstvo farieb a dekorov. Vyberať môžete klasické papierové tapety alebo dnes oveľa kvalitnejšie a modernejšie vliesové tapety. Tie môžete zohnať v rôznej povrchovej úprave (látkový či matný povrch …) a oceníte u nich aj lepšie mechanické vlastnosti – stálofarebnosť, oteruvzdornosť, možnosť omývanie.

Pokiaľ si na tapetu netrúfate, určite vyskúšajte aspoň samolepky na stenu
Vytapetovanie celého bytu môže byť pre ženy veľkou výzvou. Ak si na tapetovanie sama netrúfate a predsa chcete potešiť vášho partnera, ktorý je na služobnej ceste, vyskúšajte aspoň samolepky na stenu. Tie majú oveľa menší rozmer a zvyčajne z nich stačí len olúpať spodnej papier a nalepiť na vopred určené miesto. Samolepka na stenu tak môže ozdobiť plochu nad sedacou súpravou, pracovný kút detí a podobne. Dôležité je pri aplikácii samolepiek všetko riadne premyslieť, neskoršie odlepenie potom už buď nie je možné, alebo to ide len ťažko a s tapetou väčšinou odlúpnete i omietku. Pri lepení vždy dbajte na to, aby ste mali pre tapetu rovný povrch.

Aplikáciu tapiet a samolepiek na stenu zvládnete sama. Budete sa diviť, ako zdanlivá maličkosť môže zmeniť vzhľad celého vášho interiéru. Dobrou správou je, že tapety a samolepky na stenu dnes nestojí veľa, teda si môžete zmenu interiéru dovoliť omnoho častejšie.