Nestíhate čítať? počúvajte audioknihy

Dnešné ženy – majú neustále naponáhlo a najskôr to nikdy nebolo inak. Ženy už si holt zvykli, že nestíhajú. Ono zvládnuť kariéru, výchovu detí, starosť o domácnosť a ešte sa venovať partnerovi a starostlivosť o svoj zovňajšok – to je snáď úloha pre niektorého marvelovského superhrdinu – nie pre „obyčajnú“ ženu. Potom nie je divu, že idú koníčky a sebavzdelávanie stranou. Pre ženy, ktoré nestíhajú čítať máme riešenie – zvukové knihy budú v sklze o niečo menej.

Neuvarenej obed ako daň za prečítanú kapitolu

Patríte k ženám, ktoré rady zaborí svoj noštek do stránok plných napätia a vzrušenia? Milujete čítanie kníh, ale bohužiaľ ste na ňu zanevrela, keď prišli deti? Zatiaľ čo ste predtým prečítala pol knihy za jednu noc, teraz ťažko prelúskate jednu kapitolu? Kvôli mnohých povinnostiam si necháte ujsť napínavé príbehy vašich hrdinov? A nie je to škoda? Veď čítať knihu môžete aj u umývanie riadu, u miešanie polievky, u prebaľovanie vášho drobčeka … pardon, mali sme povedať skôr počúvať knihu. Audiokniha je dnes veľmi obľúbenou formou pre tých, ktorí buď neradi čítajú a alebo naopak na čítanie nemajú toľko času. Výhoda v počúvaní knihy je v tom, že počas neho môžete robiť čokoľvek iné. Trebárs upratovať domácnosť. A to je niečo pre ženy! Potrebovať k tomu budete mp3 prehrávač, chytrý telefón či akýkoľvek iný prehrávač, prípadne dobrá slúchadlá.

Kde možno zohnať audioknihy?

Pre hmotnú knižku ste jednoducho a bez rozvahy zamierili buď do kníhkupectva a alebo do knižnice, lenže kde zohnať knihy na počúvanie? Na tom istom mieste! Opýtajte sa v knižnici. Najmä v tých väčších nájdete zákutia plné audiokníh – teda nosičov, na ktorých je audio kniha nahraná. Zoženiete je však aj v kníhkupectve. A alebo vôbec nemusíte nikam chodiť a audioknihu si môžete kúpiť cez internet. Nemusíte sa báť, že by bola audio kniha nejako drahá. Rovnako ako u kníh záleží na titule a dĺžke knihy – cena sa v priemere pohybuje okolo troch stoviek za nahrávku. Niektoré audioknihy si môžete na internete zohnať aj zadarmo – ich výber však nebude valný. Každopádne odporúčame audioknihy vyskúšať. Na prvýkrát si vyberte žáner, o ktorom už dopredu viete, že vás bude baviť. Zlým výberom audioknihy by ste sa mohli od počúvania hneď na začiatku zbytočne odradiť.

Počúvanie audioknihy má ešte jednu výhodu – so slúchadlami v ušiach nezačujete úplne všetko, čo sa doma deje. A tak nemusíte chápať, čo sa to stalo s vašimi zlobivým a ukričanými deťmi.