Viete, že pre zariadenie bývanie podľa Feng Shui odborníka nepotrebujete?

Zariadiť si bývanie podľa vlastných predstáv môže byť niekedy poriadna drina. Je potrebné zohľadniť nielen vzhľad interiéru, ale aj energiu, ktorá v ňom prúdi. Na tej si zakladá predovšetkým umenie Feng Shui, pre ktoré je voľné prúdenie životnej energie Čchi veľmi dôležité.

Čo je umenie Feng Shui a ako ho aplikovať do vášho bývania?

Feng Shui je čínske umenie, ktoré sa snažia nastoliť harmóniu medzi človeka a jeho priestorov. Zásadné pre neho je voľné prúdenie energie Čchi, ktorá má zaistiť životnú pohodu. Kvôli zlému rozmiestnenie nábytku, dokonca aj kvôli zle situovaným miestnostiam môže mať energie s prúdením problémami. Pretože je čínska filozofia Feng Shui veľmi rozsiahlym témou, príliš vážne ju brať nemôžete, teda za predpokladu, že nie ste rozhodnutá boriť múru a presúvať dom na iný pozemok. Aspoň nejaké prvky z nej si však vo vašom byte či dome môžete aplikovať sama bez väčších ťažkostí aj bez odborníka. Čo je potrebné zmeniť napríklad v spálni?

Nechajte životnú energiu zaplaviť vašu spálňu

Ak sa rozhodnete zmeniť vaše bývanie k lepšiemu podľa umenie Feng Shui, pripravte sa na to, že bude potrebné šúchať nábytkom. Niektorý nábytok však môže byť pre ženy príliš ťažký, a tak odporúčame prizvať aj partnera. Začať môžete napríklad v spálni. Podľa čínskeho umenia ruší voľné prúdenie energie v spálni zle rozmiestnený nábytok, kvety, rušivá elektronika alebo cvičiaci pomôcky. Pre najlepší výsledok by mala spálne pôsobiť vzdušným, priestranným a uprataným dojmom. Prevládať by v nej mali skôr svetlé a pastelové farby než sýte a tmavé odtiene. Posteľ by mala byť čelom opretá, takzvane ukotvená k stene a z oboch strán by ste k nej mali mať voľný prístup. Naopak je chybou, keď spíte pod oknom, tam totiž životnej energie slabne. Z postele by ste mali bez veľkých ťažkostí dohliadnuť na dvere, od ktorých podľa Feng Shui hrozí nebezpečenstvo, zároveň by však posteľ nemala byť v rovnakej rovine s dverami. Naproti postele sa neodporúča umiestnenie zrkadla, pretože by ste sa mohli po prebudení zľaknúť vášho vlastného tieňa a to by malo k životnej pohode veľmi ďaleko. Na noc sa odporúčajú zatvárať dvere do spálne, rovnako ako dvierka a šuplíky od šatníkovej skrine a nočných stolíkov.

Jedine tak si môžete užiť kľudného spánku v spálni aspoň z časti upravenej podľa umenia Feng Shui. Sama uvidíte, či zmenu pocítite – vy alebo váš partner.