Posledné desaťročia v módnom svete. Čo sa všetko stalo?

Čo sa za posledné desaťročie udialo v módnom svete? To je otázka, ktorá je dnes veľmi často pokladaná. Ak sa zaujímate o módny svet, pravdepodobne viete, čo všetko sa za poslednú dobu stalo alebo čo všetko sa za posledný čas udialo. Ak ste však v posledných desiatich rokoch nevenovali príliš pozornosti móde ako takej, prezradíme si niekoľko základných udalostí, ku ktorým v poslednom desaťročí došlo.

Do módy vstúpili škaredé topánky

Aj keď módu nesledujete pravidelne, pravdepodobne ste si škaredých topánok rozhodne všimli. Máme na mysli takzvané Uggla shoes či tiež otcove topánky, ako sa týmto masívnym topánkam hovorí. Prvotne to začalo tak, že sa tenisky začali nosiť naozaj ku všetkému. Týmto krokom tenisky nahradili ostatné typy obuvi a prepuklo doslova tenisiek šialenstvo. Aj keď sa v tomto momente zdalo, že už sa nie je kam posunúť, opak bol pravdou. Pred tromi rokmi sa svetu ukázali škaredé tenisky, pri ktorých rad ľudí dúfala, že z ponuky obchodov zase čoskoro zmizne. Ale ono sa tak nestalo. Škaredé tenisky zostali v móde a za posledných pár rokov sa stali naozaj veľmi obľúbené.

Udržateľnosť prišla aj do módy

Okrem škaredých tenisiek sa konečne začalo apelovať tiež na udržateľnosť. Ľudia sa v posledných rokoch konečne poriadne zaujímajú o svoje okolie a o prírodu, o planétu okolo nás a snaží sa robiť všetko preto, aby nedochádzalo k takému znečisťovanie ako doteraz. Keďže sa aj výroba oblečenia podieľa na rapídnom znečisťovanie okolia, začalo sa apelovať na udržateľnosť, čomu mnohé značky vyšli v ústrety a začali vyrábať recyklované kúsky odevov a podobne. Vďaka apelovanie na udržateľnosť sa zvýšila popularita aj second handům.

Zomrel Karl Lagerfeld

Počas posledného desaťročia otriasla módnym svetom jedna veľká správa, a to smrť Karla Lagerfelda. Dôvodom jeho smrti boli zdravotné problémy, ktorým bohužiaľ vlani vo februári podľahol.