Čo v zimnom šatníku nesmieme postrádať?

V skorých dňoch očakávame sneženie, na ktoré sa môžeme pripraviť napríklad tak, že prezujeme kolesá pri automobiloch alebo si nakúpime potrebné zimné oblečenie, ktoré nás dokonale a stopercentne ochráni pred zimnými mrazíkmi. Ak ste ešte nezačali nakupovať zimné oblečenie, prinášame vám pár tipov na kúsky, ktoré tento rok nesmiete vo svojom šatníku rozhodne chýbať.

Móda prináša nové kúsky čo sezónu, preto sa dalo očakávať, že aj pre zimu bude mať nachystané niečo, s čím absolútne očaríte. Poďme si teda povedať, čo skutočne stojí za hriech.

• Dlhé roláky

Už počas novembra ste si mohli všinout v obchodoch s oblečením veľkého množstva dlhých svetrov s rolákom. Práve dlhé svetre, ktoré si však nebudeme obliekať s pančuchami, ale klasicky s džínsy, sú tohtoročným hitom zimy. Ak je to navyše ešte rolák, tak sa trafíte do čierneho. V zime sa dáva prednosť tým neutrálnym farbám, preto voľte napríklad šedou, čiernou, bordovej alebo khaki zelenú.

• kožuchy

Ani tento rok nebudeme v móde postrádať kožuchy. Samozrejme nemusíme kupovať drahé, pravé kožuchy (to by ochranári zvierat asi neprežili), ale stačí siahnuť po umelých kožuchoch, ktoré nájdeme bežne v obchodoch s oblečením.

• mikiny

Zahrievať sa v zime nemusíte len svetre, ale taky aj mikinami. Mikiny sa stali počas jesene doslova hitom číslo jedna. Napodiv u tohto ležérneho kúsku oblečenia dajte prednosť trochu pestrejším farbám – najlepšie urobíte s červenou, ktoré sa opäť dostáva veľkej pozornosti.

Čo sa týka strihu mikín, tak najlepšie urobíte, ak si kúpite mikinu s rozšírenými rukávmi, ktorú hojne nájdete v obchodoch značky H & M. Zle neurobíte ani s klasickými mikinami s kapucňou, ktoré sú tiež stále v kurze. Obľúbené sú tiež mikiny s brmbolcami alebo jednofarebné baseball mikiny cez hlavu.