Jednoduchý recept na posilnenie imunitného systému

Ak ste často chorí alebo sa ľahko nakazíte od ostatných, potom na tom zrejme s imunitným systémom nebudete najlepšie. Existujú ale jednoduché a účinné metódy, s pomocou ktorých môžete svoju imunitu posilniť. V chrípkovom období sa tak ľahko vyhnete akémukoľvek ochorenia – nádchy, prechladnutia či kašli. V rastlinnej ríši sú totiž tak silné bylinky, že si nezadajú ani s tými najlepšími liekmi. Oproti nim sú prírodné metódou bez chemikálií, sú lacnejšie a pritom efektívne.

Prírodný liek

Pre posilnenie imunity najmä v období chrípok je vhodné užívať niektoré potraviny, ktoré majú na tomto poli takmer čarovnú moc. Domáce sirup vyrobený zo zázvoru, medu, kurkumy a grapefruitu je zmesou, ktorá vám dokáže pomôcť predísť najrôznejším chorobám. Ak je pre vás horkosť grapefruitu nepríjemná, môžete ho nahradiť sviežim citrónom alebo sladkým pomarančom. Preto je chuť výsledného sirupu príjemná.

Účinky sirupu

Sirup, ktorý si takto pripravíte, posilňuje váš imunitný systém. Môžete ho užívať kedykoľvek si myslíte, že potrebujete podporiť imunitný systém a taktiež v období, ktoré sú na imunitu náročná. Môžu to byť obdobie, kedy sa mení teploty zo dňa na deň alebo v období chrípok. Sirup má antibakteriálne a protizápalové účinky.

Recept na sirup

Príprava je jednoduchá. Olúpte 1 citrón a 2 grapefruity a ich dužinu nakrájajte na kúsky. Semienka vyberte. Dužinu dajte do mixéra, nalejte 500 ml vody, 5 lyžíc medu, pridajte 1 pretlačený strúčik cesnaku a 2 lyžičky mletej kurkumy a 3 cm kúsok čerstvého olúpaného zázvoru nakrájaného na kúsky. Rozmixujte do hladka. Túto zmes môžete uložiť až na 3 dni v chladničke.

Užívanie

Denne môžete užívať 200 až 400 ml tohto sirupu. V prípade, že už chorí ste, môžete dávku zdvojnásobiť. Ak užívate nejaké lieky pravidelne, sirup si doprajte až dve hodiny po ich užití. Grapefruit totiž môže interagovať s niektorými liekmi.