Keď do Karibiku, tak na najkrajšie ostrovy. Aké sú to?

Veľa ľudí aktuálne premýšľa o tom, kam sa vydá v lete. Leto je predsa synonymom letných dovoleniek a žiadny človek si nechce nechať dovolenku ujsť. V prípade, že patríte k ľuďom, ktorí sa chcú dostať na nejakú krásnu dovolenku, máme pre vás tip. Čo sa vydať tento rok do Karibiku?

Do Karibiku sa necestuje každý deň, pretože letenky nepatria práve k najlacnejším. Ak vás však omrzelo neustále cestovanie do Chorvátska alebo Talianska, mali by ste zvážiť zaujímavejšiu a krajšiu destináciu, ktorou je práve Karibik.

Karibik je však obrovské množstvo ostrovov, preto sa pozrime na niektoré z nich, ktoré sú krajšie ako iné. Do akého konkrétneho ostrova sa zamilujete vy?

Grenada

Jedným z vôbec najzaujímavejších ostrovov Karibiku je ostrov Grenada, ktorý má úplne všetko, čo by ste od dovolenky v Karibiku očakávali. Tomuto ostrovu sa okrem iného hovorí aj ostrov korenia, a to hlavne preto, že sa tu pestuje celý rad korenín, ktoré používate v kuchyni dnes a denne. Napríklad sa tu pestuje korenie zvané muškátový kvet alebo škorica či zázvor, ktorý je prvou záchranou pri chrípke alebo prechladnutí.

Okrem toho, že je to ostrov korenia, je to tiež miesto ako stvorené na preskúmavanie podmorského sveta. Potápanie je tu naozaj zážitkom, napokon o tom sa musíte presvedčiť sami.

Guadeloupe

K ďalším krásnym ostrovom Karibiku patrí ostrov zvaný Guadeloupe. Prezýva sa mu okrem iného ostrov ananásu, pretože práve tu nájdete ananás na každom rohu. Najmä jeho milovníci si tak prídu na svoje. Ak by ste hľadali miesto, odkiaľ ananás pochádza, Guadeloupe by bola odpoveď.

Svätá Lucia

Pokiaľ vás láka skôr dobrodružstvo, mali by ste sa vydať na Svätú Luciu, kde nájdete rovno dve sopky, a to Veľký a Malý Piton. Ide o sopky, ktoré už nevybuchujú, posledná erupcia bola zaznamenaná v osemnástom storočí.