Kladné vlastnosti škorice

Škoricu všetci iste veľmi dobre poznáme. Každá gazdinka ju doma určite nájde, pretože je súčasťou nejedného kuchárskeho aj pekárskeho receptu. Škorica je veľmi prospešná pre naše zdravie, ale musíme si dať pozor na množstvo, ktoré konzumujeme. Množstvo škorica skonzumované za jeden deň by nemalo byť väčší ako jedna lyžička.

V čom nám škorice prospieva

Škorica je veľmi prospešná pre náš mozog. Už len jej vôňa okamžite aktivuje mozgovú činnosť, zdokonaľuje vašu pamäť a vďaka škorice sa dokážete dlhšie sústrediť. Škorica nám tiež udržuje ideálnu hladinu cukru v krvi. Ak vás trápi zažívanie, tak škorica je pre vás skvelou voľbou, aby ste si ho dali do správnej rovnováhy.

Či túžite zhodiť nejaké to kilo, ktoré vás trápia škorice je ten pravý pomocník, pretože dokáže skvele spaľovať tuk. Tiež či bojujete s celulitídou, nie je na škodu zaobstarať si krém s obsahom škorice. Tá skvele vašu pokožku prekrví a zbaví vás tukových vankúšikov. Ak ho budete používať pravidelne, budete veľmi milo prekvapení, ako skoro sa dostavia výsledky.

Tiež pre tých, ktorých trápi zápach z úst, máme dobrú správu. Pasty so škoricou sú veľmi účinným bojovníkom proti tomuto problému.

Využitie nielen pre telo

Škorica je všestranným pomocníkom v domácnosti. Prezradíme, ako ju využiť aj trochu inak, než ste zvyknutí.

Tiež sa vám stáva, že sa vám v kvetináči usídli malej mušky? Ako sa ich zbaviť je veľmi jednoduché. Postačí, keď do postihnutého kvetináča nasypete malé množstvo škorice. Tiež ak ste nedopatrením napríklad pri presádzaní alebo zalieva zlomili list. Stačí na postihnuté miesto nasypať trochu škorice a miesto sa zacelí a kvetina porastie ďalej.