Zaujímavá historie plavek

Také patríte medzi ženy, ktoré každoročne plačú, keď si musia kupovať nové plavky, a to len preto, že tie, ktoré sa kupovali minulý rok, sú vonku? Zkrátka a dobre plavky sa zmenia najviac zo všetkých kusov oblečenia, každý rok prídu do módy nové prevedenie a nové strihy, ktorými oživujeme stávajúce šatník. Mnoho žien si myslí, že móda sa nezmení a že budú môcť vytiahnuť plavky z minulého roka a oni tak ušetria pár stoviek korún, ktoré budú môcť investovať do iného, často potrebnejšieho a dôležitejšieho. Bohužiaľ sa to nedá očakávať, že toľko plavky, ktoré sú pre tento rok špecifické. Než k nim dorazíme, zmiňme si najatraktivnejšie plavky minulosti. 

Všetko začalo klasickými, trojuholníckymi plávkami 

Dalo by sa povedať, že u bikin, teda pri dvoch častiach plavek, sa mení iba nad vrchným dielom. K prvým veľmi atraktívnym plavkám, ktoré roztrhali rekordy v predajnosti, patrili klasickým bikinám, ktorých vrchný diel tvoril dva trianglečky, ktoré boli spojené šnúrou. Spodní díl byl klasického strihu, u mnohých plavek se boky daly svázat šňůrkou. 

Poté prišly na scénu vrchných častí bez ramínek 

Ďalším obrovským hitem boli vrchné časti bez rukávov, ktoré zaručovali perfektné opaľovanie. Bohužel tieto plavky nie sú plavky pre každú ženu. Jsou predovšetkým pre ženy väčšieho poprsí, ktoré sa jednoducho pokúsia ako ulité. Ak takisto patríte k ženám, ktoré sa pyšní krásnym a bujným poprsím, určite budete nosiť tieto plavky dodnes. 

Móda dvoubarevných plavek 

Rok sa stala zvláštnym vecou. Všetky plavky, ktoré ste vlastnily, môžete vytiahnuť, ale iba v prípade, že budete kombinovať vrchné a spodné diely. Do módy sa dostal trend, ktorý kombinoval rôzne farby a rôzne plavky. 

Pokračovalo sa na vrchný diel v podobe podprsenky 

Poté sa do módy dostali také plavky, ktoré vyzerali ako klasická košíčková podprsenka. Mnohé také plavky mali dokonca aj kostice. 

A jak je to dnes? 

Dnes sa zase pyšníme inou plavkovou módou. Tento rok sa nesie v znamení obyčajných jednolôžkových plavky, ktoré sú obohacené o sliepky. Populárne sú najmä plavky s plastovými krúžkami alebo retro vznášadlom.