Využite aj staré noviny

Stále sú medzi nami milovníci tlačených novín. Nie je nad to, sadnúť si s kávou k práve kúpeným novinám. Čo ale s nimi, keď sú prečítané? Než vás napadne hodiť ich do koša alebo spáliť skúste ich využiť aj inak.

Doba, kedy sme nosili noviny do zberu už je tiež dávno preč. Preto sme našli pár tipov, ako sa noviny dajú použiť aj iným spôsobom.

pre lesk

Pustili ste sa do umývania okien a zistili ste, že vám došiel prípravok na leštenie skla? Nevadí, máme jednoduché riešenie. Vezmite list klasických novín a pustite sa do leštenie. Dajte si pozor, aby to nebol lesklý papier, ale naozaj ten obyčajný. Budete milo prekvapení, ako šmuhy rýchlo mizne a dostavuje sa krásny lesk.

Tiež ak vás trápi zašlé zrkadlo, sú tu dobrý pomocníkom noviny s kvapkou octu.

Preč s nepríjemným pachom

Noviny dokážu skvele absorbovať nepríjemný zápach. Nie je teda na škodu umiestniť jednu či dve pokrčené stránky napríklad do zapáchajúce obuvi. Noviny pachy pohltí a topánky budú ako nové. Tiež sa nebojte dať pár listov na dno odpadkového koša. Tiež nie je zlé dať si pár guličiek papiera do koša so špinavou bielizňou. V tomto prípade je potrebné dať si pozor, aby ste ich nevyprali spoločne s bielizňou.

suché topánky

V tomto období vás môže prekvapiť jesenné dažďové prehánky. Iste sa vám už stalo, že vám topánky promoklý. Ako je teda čo najrýchlejšie vysušiť? Stačí opäť siahnuť po starých dobrých novinách. Stačí zmuchlat jednu či dve stránky a vsunúť ich do topánky. Potom len vymieňať za suché listy, kým nie sú topánky úplne vysušené.