Kiting je šport, ktorý vám dá slobodu počas celého roka

Myslíte si, že už ste v živote vyskúšali snáď všetko? Možno vám ešte jeden šport do vašej zbierky chýba. Čo by ste povedali tomu zalietať si s drakom? Viete, kde všade sa môžete preháňať?

Začiatok na snehu?

Kitingové kurzy sa organizujú počas celého roka. Aj v dnešnej dobe možno kurz absolvovať v minimálnom počte ľudí, alebo si rovno vybrať kurz individuálne. A je úplne jedno, v akej ročné obdobie začnete. Ak sa ešte niekde objavujú zvyšky snehu, môžete si dohodnúť výcvik niekde v okolí vášho bydliska, alebo si za touto kratochvíľou vyjsť na najbližšiu kopca. Čo budete potrebovať? Z vašej strany len chuť sa niečo nové naučiť a ideálne vlastné lyže alebo snowboardová doska.

V lete na vode

Kiting má väčšina ľudí u nás spojený s pobytom pri mori, kedy sa v určenom mieste letoviska pohybovali ľudia na surfovacou doske a snažili sa jazdiť sem a tam po mori. Nad sebou mali draka – klzák. Padák, ktorý je dostatočne nosný, aby ste s ním mohli brázdiť more. Odvezie vás, kam si budete priať. Podobne ako pri zimných radovánkach je dobré sa vybaviť kvalitné helmou a dobre premýšľať, v akom počasí sa na vodu vydáte. Bežne môžete jazdiť aj na priehradách a rybníkoch.

Celý rok na zemi

Sotva na jar zlezie sneh, kiting nadšenci mení svoje vybavenie. Dávajú vale snowboardovým topánkam a lyžákům s lyžami. Nastupuje landkiting. A tu máte hneď dve možnosti. Buď sa budete po zemi pohybovať na mountainboarde, teda na doske s veľkými kolieskami, alebo zvolíte o niečo pohodlnejšie variant. Tou je Buggyna. Pohodlné vozítko o troch bicykloch vás za pomocou draka dovezie, kam si budete priať. Tu je dobré okrem helmy ešte pribaliť do výbavy poriadnej kolenné chrániče.

Chcete sa povoziť s pomocou draka? Môžete. A to po celý rok. Je na vás, či začnete na snehu, na vode, alebo napríklad na tráve. Tento koníček vás chytí a zrejme vás už nepustí. Je to číra sloboda.