Šaty, ktoré zakryjú brucho. Aké si zaobstarať?

Každá žena má trochu inú postavu a práve postava je tým najväčším pomocníkom, ktorý určí, či pôjdu alebo nepôjdu drobné nedokonalosti vidieť. Zatiaľ čo niektoré ženy sa na to nepýtajú, iné kladú svoje figúre otázky. Poďme si prezradiť, aké konkrétne šaty môžu schovať napríklad väčšie bruško, s ktorým drvivá väčšina žien bojuje.

Väčšie bruško alebo postava v tvare jablka

Pokiaľ máte väčšie bruško, avšak štíhle dolné končatiny, máte postavu v tvare takzvaného jablka. Vašou úlohou je pri každodennom zostavovaní outfitu myslieť na to, že musíte zakryť hlavne bruško a boky, musíte teda vytvoriť pás.

Práve pokiaľ sa vám podarí pas vytvoriť, nedokonalosti budú na prvý pohľad neviditeľné. Vytvorí sa takzvaná silueta presýpacích hodín, ktorú vytvoríte prakticky vždy napríklad za pomoci pásky alebo stuhy uviazanej okolo pása.

Puzdrové sukne alebo sukne do „A”

Aby sme však pri nakupovaní oblečenia vedeli, po čom konkrétne siahnuť, hľadať by sme mali také alternatívy, ktoré sú dobre strihané, respektíve strihané lichotivo pre našu postavu. V prípade, že máte bruško väčšie, najlepšie sú šaty s puzdrovými sukňami a tiež so sukňami, ktoré sú strihané do písmena A. V oboch prípadoch hovoríme o niečom, čo dokonale vyzdvihne a vyrysuje pás, čím sa zahalia nedokonalosti.

Nemusíte sa však upínať iba na tieto dva strihy šiat, ale aj na zavinovaciu alternatívu. Vďaka tomu, že si zavinovacie šaty môžete prispôsobiť podľa seba, môžete pekne zvýrazniť pás presne tam, kde ho zvýrazniť potrebujete. Každé šaty vám tak budú dokonale sedieť.

Lodičky ako najlepší priateľ

Okrem toho, že by sme mali nosiť oblečenie konkrétnejšieho strihu, mali by sme tiež vsádzať na lodičky, ktoré sú ideálnou obuvou nielen k šatám a sukniam. Dokážu totiž opticky predĺžiť postavu, a tým pádom prilákať pozornosť ľudí práve na túto časť tela, zatiaľ čo sa pozornosť odtiahne od väčšieho bruška.