Hubka na líčenie – áno alebo nie?

Je zaujímavé, ako sa v každej oblasti mení najrôznejšie trendy. Trendy máme v oblasti bývania, preto každá rodina siahne po časopisoch o bývaní a svoju domácnosť zariaďuje presne podľa aktuálnych trendov. Medzi ďalšie takéto trendy patrí rozhodne trendy v oblasti módy. Aj tu sa dočkáme unikátnych kúskov, ktoré musia mať nielen žena, ale tiež aj muž v každom svojom šatníku. Trendy sú však aj v oblasti líčenia, aj keď by to skoro nikto nepovedal. V poslednej dobe sme sa stretli predovšetkým s trendom kontúrovanie, čo je pre mnohé ženy naozaj problematická záležitosť, avšak niektoré s tým dokonale vie. K ďalším takýmto trendom patrí napríklad hubka na make-up. 

Hubka na make-up je k dostaniu v mnohých drogériách a v mnohých obchodoch s kozmetikou. Nájdete ju v mnohých prevedeniach, v rôznych tvaroch a z rôzneho materiálu. Aplikácia pomocou hubky je úplne jednoduchá – je však určená predovšetkým pre tekutý make-up, ktorý sa veľmi ľahko rozotiera. Stačí iba troška make-upu a hubka ho plynule rozotrie naozaj po celom obvode tváre. 

Aké sú ale nevýhody? 

Rad žien si myslí, že je to najgeniálnejší vec na celom svete, pretože uľahčuje líčenie, ale nie je tomu tak úplne tak. Väčšina žien si na hubku dáva veľké množstvo make-upu, pretože si myslia, že kvapôčka nebude stačiť. Bohužiaľ však potom vyzerajú úplne umelo. Ďalšou nevýhodou je to, že sa musí make-up naozaj skvele rozotrieť, inak to bohužiaľ pôjde vidieť – najmä pod krkom, kde bude takzvané „ohraničenie“. Okrem iného je hubka stále špinavá a stále plná make-upu, preto sa nie je čomu diviť, keď si jedného dňa dáte make-upu naozaj veľkú kopu. Lepšie je roztieranie pomocou štetca alebo pomocou prstov. Práve tak sa totiž dostane make-up aj do miest, kam hubka nemôže. Prsty sú k make-upu ideálne, následné konturovanie potom sa štetce, ktoré sú pre kontúrovanie určené a ako stvorené.