Ako hravo a rýchlo vyčistiť semišové topánky

Aké topánky máte vo svojom botníku? Medzi čižmami alebo sandálky sa môžu nachádzať aj semišové topánky, ktoré sú vkusné a pekne vyzerajú. Avšak aj semišové topánky sa môžu zašpiniť. Ak sa semišové topánky zašpinili, rozhodne je nikdy nehádžte do práčky alebo je neošetrujte chemikáliami. To môže semišové topánky nenávratne poškodiť. Určite nešlo o topánky lacné, preto je začnite čistiť tak, ako sa sluší a patrí.

Semišové topánky sú topánky, na ktorých sa veľmi často objavia treba fliačky. Ale okrem toho sa môžu odrieť, keď o seba utierate nohy, či sa môžu zašpiniť pri daždi alebo snehu. Či už došlo k akémukoľvek poškodeniu, vieme, ako takéto semišové topánky vyčistiť. A napokon vám to aj prezradíme.

Keď sa na topánkach objavia malé fliačky

Ak sa na topánkach objavili malé, už spomínanej fliačky, môžete ich vyčistiť treba tak, že vezmete do rúk špeciálnu kefku, ktorý je na semišové topánky špeciálne robený. Jedná sa o kefka, ktorý je z jednej strany drôtený a z druhej strany je gumový. Ak ste ho v živote nepoužili, nie je sa čoho báť, nie je to nijako zložité.

Drôtená strana kefky dokáže vyčistiť nečistoty, ktoré sa na semišových topánkach nachádza. Gumová potom uhladzuje materiál, aby topánky nevyzerali nevzhľadne.

Keď špeciálna kefka nepomáha

Samozrejme možno semišové topánky vyčistiť ešte úplne inak. Ak sú na topánkach škvrny od bahna alebo škvrny od niečoho farebného, ​​treba iné, väčšie starostlivosti. Odporúčame použiť marseillské mydlo s vodou a s pomocou zubnej kefky strednej tvrdosti topánky ošetríte. Topánky sa potom musí nechať uschnúť v tieni, ale v teple.

Každé semišové topánky po akejkoľvek očiste je potrebné následne nastriekať ochranným sprejom, ktorý zabezpečí, že topánky budú špine odolávať dlhšie. Ide o takzvanú impregnáciu. Impregnačný produkty kúpite napríklad v obchodoch s obuvou.