Fígle našich babičiek

Ak sa totiž prikláňate k názoru, že články sú jedna veľká reklama na kozmetiku jednotlivých firiem, ktoré vás chcú obalamutiť a prinútiť k nákupu, urobte si proste kozmetiku vlastné. Telo si tiež rozhodne nezaslúži práve toľko chémie, ktorú na neho patláme. Tiež si to myslíte?

Existuje totiž kozmetika za skvelú cenu a návrat k prírode. Tiež je to hit posledných rokov. Mnoho z nás sa učí ako si vyrobiť domáci šampón, pleťovú masku a používať záhradné byliny. Namiesto smogu a kozmetického priemyslu, lekárov, lekární, kliník a laboratórií proste frčia babské rady.

Tak sa proste vrátime v čase. Skúsime sa vrátiť do čias našich babičiek či praprababiček. Tie totiž nedrancovaly drogérii, parfumérii, lekárne a kozmetické salóny. Plundrovaly špajzu, chladnička a kurník. Chcete nahliadnuť pod pokrievku našich babičiek? Poodhaliť ich skryté fígle na krásnu pleť? Viete, že treba vajcia nie je len na varenie? Z vašej pleťou totiž dokážu hotové zázraky!

Vajcia nielen do buchiet

Vyskúšajte, čo dokážu vajcia s vašimi vlasmi i pleťou. Naše babičky si potrpeli na vajíčka a to celkom pravidelne. Dopriali si je nielen k jedlu, ale aj pre pleť a vlasy. Žĺtok dodá vašim kaderiam perfektný lesk a hebkosť. Maska z bielka a citrónu zase vie upokojiť a zjednotiť vašu mastnú pleť.

Tak napríklad maska. Dve vajcia vyšľaháte s citrónovou šťavou, pridáte trochu jogurtu a naneste na tvár. Zamerajte sa najmä na vašu na T-zónu, ktorá sa vždy masťou najviac. 20 minút nechajte pôsobiť.

Ak máte problém so pery, prasklinky alebo opary. Skúste ušľahať iba žĺtok s medom. Zaberá to dokonale.

Vajíčka, alebo aspoň vaječné žĺtky sú vhodné na vaše vlasy. Naše prababičky je používali miesto šampónu, na bohatú a lesklú hrivu. Neskrotnej kučery skrotí dokonale. Vlasy potom stačí len opláchnuť vodou a dôkladne do nich votrieť dva žĺtky. Po pár minútach, čo je necháte pôsobiť, vlasy dôkladnejšie opláchnite. Vlasy sú po žĺtkovej kúre lesklé a žiarivé.

Ocot, majolka aj pivo

Ak sa vám ale mastí, je potrebné ich po žĺtkovej kôre buď ešte klasicky premyť šampónom, alebo aspoň opláchnuť octovou vodou. Tá je výborná pre lesk vlasov i dezinfekciu pokožky.

Ak máte vlasy suché a lámavé, naše babičky na ne dávali domáci majolku. Proste to chce trochu omastiť kvalitným olejom. Tak to môžete skúsiť.

Výborné je taky vlasy spláchnuť pivom. Dobre vychladený ležiak, ktorým premasírujete vlasy na záver ich bežného umývania, a potom ešte záverečné opláchnutie studenou vodou dokáže divy. Vlasy sú po umytí hladké a lesklé a ich farba je oveľa výraznejšie.