Domáca lekárnička je náš spasiteľ. Čo by v nej nemalo chýbať?

Aj v domácnosti dochádza k mnohým úrazom, s ktorými sa však často nemusí ponáhľať na pohotovosť. V prípade, že patríte k ľuďom, ktorí si tiež veľmi dobre uvedomujú, že môže často bolesť hlava alebo môže dôjsť k inému podobnému problému, určite máte vo svojej domácnosti lekárničku, ktorá je vašim spasiteľom. Ponúka sa v súvislosti s tým otázka, čo všetko by malo v takej lekárničke byť. Predsa len nemusí v nej byť zbytočnosti, ale minimálne to najzákladnejšie by sa v nej nachádzať malo.

Niečo na bolesť hlavy, horúčku

Ten najčastejší neduh, ktorý nás sužuje, je vo väčšine prípadov bolesť hlavy. Ide o nepríjemného spoločníka, ktorý nám naozaj veľmi znepríjemňuje deň. S bolesťou hlavy, prípade s horúčkou je možné zatočiť vďaka voľnopredajným liekom z lekární. Práve nimi si trochu vyzbrojte svoju lekárničku. Okrem Panadolu alebo Ibalginu sa oplatí mať v zálohe aj Paralen, ktorý taktiež uľavuje rýchlo od bolesti hlavy.

Niečo na porezanie

V kuchyni sa človek pohybuje prakticky denne, čo vedie k mnohým nehodám a problémom. Každý človek už zažil chvíľu, keď sa skrátka porezal. Nie je to nič príjemné, napriek tomu je potrebné čo najskôr zastaviť krvácanie. V lekárničke by ste tak mali mať rozhodne náplasť alebo niečo iné na porezanie, prípadne na spálenie, pretože aj k spáleniu v kuchyni veľmi často dochádza.

Niečo na oči

Najmä ľudia pracujúci neustále pri počítači veľmi často trpia takzvaným syndrómom suchého oka. Ide o syndróm, počas ktorého je oko náchylnejšie na zápaly, a to predovšetkým z toho dôvodu, že sa v ňom netvorí dostatočné množstvo sĺz. Aby ste predchádzali zápalom, je dobré oči pravidelne prekvapkávať umelými slzami, preto ich majte aj vo svojej lekárničke. Rovnako sa oplatí mať v lekárničke niečo na červené oči. K začervenaniu očí najčastejšie dochádza podráždením oka, preto je nutné ho neskôr upokojiť.