Záclony súčasťou moderného interiéru. Aké vybrať?

Záclony sú opomínanou súčasťou interiéru. Ale práve ich správna voľba môže byť skvelým spôsobom, ako osviežiť svoj domov. Pokiaľ plánujete premenu celej domácnosti, je vhodné ako prvé vybrať nové záclony so zaujímavou farbou alebo vzorom a až potom k nim ladiť ďalšie príslušenstvo a doplnky. Obývaciu izbu môžete zmeniť za nízku cenu. Než sa pustíte do úplne novej dekorácie, premyslite si, ako môžete použiť vybavenie, ktoré už máte. Potom postupujte po krokoch – prvým krokom budú ony zabúdané záclony, ktoré vedia samy o sebe urobiť veľkú parádu.

Moderné záclony

Moderný štýl je predovšetkým jednoduchosť a minimalizmus. Hoci v typickom usporiadaní v tomto štýle dominujú priame línie, geometria a tlmená farebná paleta – šedá, odtiene bielej a béžovej – nevylučuje určitú dávku avantgardných riešení. Nemusíte obmedzovať usporiadanie obývacej izby na jednu farbu alebo vzor, ​​na základe kontrastu si môžete vybrať látky a dekoratívne prvky – medzi ne patria práve záclony.

Moderný interiér môže byť energický alebo pokojný

Nezabudnite, že pokiaľ sa rozhodnete použiť záclony v živých farbách, steny v tejto miestnosti by mali byť svetlé. Príliš veľa farieb v interiéri vzbudzuje dojem chaosu. Ak chcete, aby vaša izba mala elegantnejší charakter, použite moderné záclony vyrobené z dekoratívnych látok v jasných farbách. Pri tomto type usporiadania nie je priestor pre mimoriadne kombinácie – elegancia je spojená s poriadkom a harmóniou. Príliš veľa vzorov v takom interiéri môže vyzerať gýčovito a chaoticky, preto stojí za výber jedného vzoru, ktorý upúta pozornosť.

Nezabudnite na lesk

Lesk je určitým prvkom elegancie. Lesknúť sa môže nielen nábytok a doplnky, ale aj látky. Hladká pohovka by mala byť zdobená vankúšmi v lesklých obliečkach na vankúše. Steny rozjasnia ľahko trblietavé závesy doplnené jemnými voálovými závesmi, ktoré dodajú interiéru pocit ľahkosti.