Čo musíte zažiť v Škótsku?

Škótsko sa v poslednej dobe radí k hojne navštevovaným miestam na svete. Dôvodom toho sú hlavne tunajšie povery a legendy, ktoré sa Škótska týkajú a ktoré sa na Škótsko vzťahujú. Najmä jazero Loch Ness je veľmi navštevované, a to hlavne vďaka tunajšej príšere, ktorá tu má podľa legiend žiť. Aj keď existujú reálne dokumenty zábery a iné podobné dôkazy o tom, že príšera v jazere Loch Ness naozaj žije, už dlhú dobu ju nikto nevidel, teda je otázne, či ešte stále žije. V každom prípade je to skvelý ťahúň turistov, ostatne ako iné veci, ktoré treba v Škótsku zažiť.

Ak sa pôjdete pozrieť do Škótska, mali by ste zažiť to, čo je pre Škótsko typické. Že neviete, čo by malo byť na vašom zozname? Prezradíme vám to!

Ochutnávka škótske vody živej

Viete, akému nápoji sa prezýva „škótska voda živá“? Reč je o pravej škótskej whisky, ktorá sa podáva v každej tunajšej krčmičke. To prvé, čo by ste mali po zavítání do Škótska urobiť, je napiť sa pravej škótskej whisky. Tunajšie alkoholický nápoj má tu dlhoročnú tradíciu a dnes je k dostaniu samozrejme kdekoľvek po svete. Je však zážitok ochutnať whisky práve tu, odkiaľ pochádza a kde sa páli z kvalitných miestnych zdrojov a sladového jačmeňa.

Vidieť Kameň osudu

Viete, čo je pre Škótmi dôležitejšie ako čokoľvek iné na svete? Je to Kameň osudu, ktorý je k videniu na hrade v hlavnom meste Škótska v Edinburghu. Kameň osudu je symbolom krajiny a nie je to len tak obyčajný kameň. Spája sa s ním krásna legenda hovoriace o bratoch, ktorí preplávali more a založili kráľovstvo. Legendárny kameň bol privezený do Škótska v čase práve vzniknutého kráľovstva, jedná sa teda o niečo podobné, ako sú tunajšie korunovačné klenoty.

Vidieť hrať človeka na gajdy

Ku Škótsku sa tiež radí páni v kiltom s gajdy. Vašim ďalším zážitkom by tak bezpochyby malo predstavenie takého umelca, ktorý na gajdy hrá. Aj keď zvuk gájd nemôžete vystáť, tu to strp. Uvedomte si, že gajdy sa používajú už dlhé roky a hralo sa na ne dokonca aj v bojoch, aby dodali odvahu.