Štartovací pomocník je citrón

Každému sa určite už stalo, že miesto, aby vstával ráno z postele odpočinutý plný sily a energie bol skôr pomaly ešte unavenejší, než keď do nej ľahli do postele. V tomto prípade by to chcelo niečo, čo by vás, ako sa hovorí, nakoplo. Pre mnohých z nás to môže byť napríklad rozcvička, tá rozprúdi krv a hneď nám ich lepšie. Ale nie všetci na ňu majú chuť a hlavne čas. Preto máme pre vás typ, ktorý by mohol vyhovovať všetkým. Nie je náročný na čas a je chutný a navyše prospešný zdraviu aj kráse.

Štartér menom citrón

Citrón je bohatý nielen na vitamín C, ale aj na vápnik a draslík. Pokiaľ si pripravíte na lačný žalúdok vlažnú vodu so šťavou z citróna, urobíte veľmi prospešnú vec pre váš organizmus. Citrón totiž naštartuje vás metabolizmus, zaženie ťažkosti s trávením a vyčistí krv. Aj tento nápoj veľmi privítajú tí, čo chcú zhodiť nejaké to kilo.

Pomocník pri astme

To že je citrón pomocníkom v boji s nachladnutím vie snáď úplne každý, ale vedeli ste, že pomáchá aj astmatikom? Teplá voda s citrónom totiž pomáha uvoľniť dýchacie cesty.

Krásna pleť

Či budete každé ráno piť vlažnú vodu s citrónom, nielen že budete mať viac energie, ale tiež budete pozorovať zlepšenie aj na vašu pleti. Ak teda trpíte na pupienky, čierne bodky vyskúšajte tohto pomocníka. Budete milo prekvapení, ako sa vám pleť zlepší a rozžiari.

Znižuje tlak

Ak vás trápia vysoký krvný tlak, tak aj s týmto problémom vám môže, tento zdravý napoj pomôcť. Vďaka draslíka, ktorý citrón obsahuje, vás krvný tlak klesne.