Citrón pre krásu. Čo všetko dokáže?

Citrón väčšina ľudí berie ako ovocie, ktoré v sebe má veľké množstvo vitamínu C. Lenže citrón rozhodne nie je len ovocie, ktoré nám upevnia imunitný systém a zvýši obranyschopnosť. Ide tiež o užitočného pomocníka v domácnosti, ktorý môže slúžiť ako dezinfekčný prostriedok alebo ako čistič rúry či odstraňovač vodného kameňa. Málokto však vie, že citrón tiež využijeme pri najrôznejších kozmetických procedúrach, ktoré každý večer vykonávame, aby sme boli krajšie a svieži. Viete, ako citrón doma použiť, aby vás skrášlil?

Citrón zosvetlí pigmentové škvrny

S pigmentovými škvrnami sa bohužiaľ stretáva nejedna žena. Ide o takzvané starecké škvrny, ktoré sa objavia na koži a ktorých sa chceme čo najrýchlejšie zbaviť. S tým napokon pomôže citrón, ktorý ich dokáže behom pätnástich minút zosvetliť tak, že si ich človek ani nevšimne. Citrón je takým nechemické zosvetľovačom a zároveň rozjasňovačom kože.

Citrón na zafarbenú kožu

Pripravovali ste šalát alebo len večeru, ktorej súčasťou bola napríklad červená repa alebo orechy, ktoré ste museli pracne vyloupávat z ich škrupiny? Na rukách vám mohlo vzniknúť nepríjemné zafarbenie, ktoré nie a nie zmyť obyčajným mydlom. Preto sa zamerajte na citrón, ktorý nielen, že zbaví kožu nepríjemného zápachu, ktorý zanechala napríklad cibuľa alebo cesnak, ale zároveň zbaví kožu, respektíve naše ruky nechceného zafarbenie, ktoré nie je možné normálne umyť pod tečúcou vodou.

Citrón pre domáce pedikúru

Ženy ani páni by rozhodne nemali zanedbávať domáce pedikúru. Ak bojujete napríklad so suchými pätami, stačí, keď na polku citróna nasypete idú soľ a s tým si prejdete po pätách. Proces niekoľkokrát zopakujte a potom päty opláchnite vo vlažnej vode. Nezabudnite päty natrieť výživným krémom.

Citron zosvetlí vlasy

Máte blond vlasy a chcete ich ešte trochu zosvetliť? Potom by ste si mali do vlasov votrieť citrónovú šťavu, ktorá je považovaná za prírodný zosvetľovač. Nechajte pôsobiť približne pol hodiny na slniečku, potom vlasy len opláchnite vlažnou vodou.