Najšialenejšie diéty, kvôli ktorým ľudia hazardujú so zdravím

Najmä ženy pre krásnu postavu urobia naozaj všetko. Mnohé dokonca podstúpi aj najrôznejšie a najšialenejšie diéty. Diéty však ani nutričnú špecialisti alebo odborníci na zdravú výživu nepodporujú, a to hlavne preto, že veľmi škodí svojmu telu a zdraviu. Ďaleko lepšie je začať jesť zdravšie, pravidelnejšie, tiež vyváženejšie a pestrejšie. K tomu pridajte pohyb a tiež dostatočný pitný režim a krásna postava sa onedlho dostaví sama. Aby sme však zostali u diét, ktoré sú ženy ochotné podstúpiť kvôli krásnej postave – niektoré z nich sú naozaj šialené, pri nich sa dokonca hazarduje so zdravím.

Poznáte vatovou diétu?

K najšialenejším diétam, ktoré ženy boli ochotné v minulosti alebo súčasnosti podstúpiť, patrí rozhodne vatová diéta, ktorá bývala populárna hlavne vo svete modelingu. Vatová diéta spočívala v tom, že modelka miesto obeda jedla vatu, ktorú zapila vodou. Tým pádom si udržala nielen krásnu a štíhlu postavu, ale okrem toho nemala hlad. A prečo volili práve vatu? Vata neobsahuje žiadne kalórie a po požití vody nadobudne, teda žalúdok pekne zaplní. Samozrejme vata a tento spôsob chudnutia mal negatívny vplyv na zdravie aj na psychiku človeka ako takého.

Rôzne druhy jednostranné diéty

O jednostranných diétach sa píše takmer všade, sú však úplne nezmyselné. Spočívajú v tom, že niekoľko dní nejete nič iné než len konkrétnu potravinu. Jednostranné diéty sú napríklad uhorkovej, ananásovej, tiež ryžové, tvarohové alebo zelerové. Je to však ďalšie stravovacie extrém, ktorý spôsobuje vypadávanie vlasov, kazenie zubov alebo tiež vďaka nim stratíte svoju svalovú hmotu.

Známa neznáma breathariánská diéta

Už ste počuli o breathariánské diéte? Dodržujú ju hlavne tí, ktorí veria, že k životu vám stačí vzduch, vesmírna energia a slnečný svit. Síce schudnete na kosť a niečo ušetríte, ale z pohľadu zdravia to bude mať fatálne následky. Breathariánská diéta je od slova „breathe“ ako dýchať. A nie, nedá sa pri nej normálne fungovať, aj keď si to tí, ktorí diétu dodržiavajú, myslí.