Bojujeme proti lupinám. Ako na to?

Mnohí z nás to poznajú – len si prehrabajú vlasy a na ramene už majú biele šupinky, ktoré sa spúšťajú z vlasov. Najhoršie to je vtedy, keď máme na sebe čierne oblečenie, na ktorom ide naozaj výrazne vidieť, že trpíme lupinami. Lupiny však našťastie nie sú nič, s čím by sme nemohli nič robiť. Lupiny sú naopak problém, ktorý ide pomerne ľahko vyriešiť, a to dokonca bez rôznych šampónov a tipov od pracovníčok lekárne. Prinášame vám tipy, vďaka ktorým s lupinami ihneď zatočíte.

Mnohí ľudia skúšajú spočiatku rôzne šampóny proti lupinám, ale tie nepomáhajú, keď si hlavu zle umývate. Iní zase dajú na tipy pracovníčok lekárne, ktoré odporučia síce drahé, ale rozhodne účinné séra, ktoré určite zaberú a lupiny minimalizujú. Ale opäť ide len o vec, ktorú sme si kúpili, ale nemali sme.

V prípade, že nechcete utrácať za nič extra drahé a radšej máte prírodnú cestu, máme pre vás niekoľko tipov, vďaka ktorým lupiny už nebudú problémom.

Citrusy sú najlepší pomocníci

Aj keď sa to nezdá, citrusy sú skutočne skvelí pomocníčky, ktorí sú plní vitamínu C. Každý človek vie, že citrusy pomáhajú posilňovať imunitný systém, prispievajú k celkovému zdraviu. Málokto ale vie, že tiež vyrovnávajú pH našej hlavy. Pokiaľ navyše citrónovú šťavu zmiešate s pomarančovou šťavou, pripravíte si elixír, ktorý rýchlo eliminuje všetky lupiny na pokožke hlavy. Navyše vďaka pomarančovej šťave dôjde aj k obmedzeniu prebytočného oleja, ktorý je produkovaný pokožkou.

Nepostrádateľný jablčný ocot

O jablčnom octe ste mohli počuť všeličo, čo ste však ale nepočuli, je to, že pomáha vyriešiť problém s lupinami. Ocot vďaka svojej veľkej miere kyslosti pomáha znížiť svrbenie a eliminuje lúpanie kože. Okrem toho tiež upokojuje reakciu hlavy na kvasinky, ktoré sa môžu prejavovať ako lupiny.

Ocot zmiešajte s vodou v pomere 1:1 a naneste ho na hlavu ešte skôr ako šampón.