Eko štýl je trendy. Vládne mu nielen drevo

Medzi aktuálne trendy vo svete bývania patrí nielen minimalistický štýl, ale aj eko štýl, ktorý je trendy. Ľudia sa dnes zaujímajú o enviromentálnu tematiku viac ako kedykoľvek predtým, čiže sa nedá čudovať tomu, že eko štýl získava na obľube. Premieta sa do neho zodpovednosť, ktorú pociťujeme voči prírode, a kĺbia sa tu aj typické prírodné materiály počnúc drevom a končiac kovovými dverovými kľučkami a kameňom.

Nie je to len o dreve

Mnoho ľudí má tendenciu povedať, že eko štýl bývania je iba o drevených bytových dekoráciách, ale nie je tomu tak. Drevo totiž lemuje kov, prípadne kameň, ktorý môžeme taktiež označiť za typický prírodný materiál. Všeobecne však platí, že eko štýl je dizajn, v ktorom sa má zrkadliť zariadenie bytu s ohľadom na životné prostredie. Nezriedka sa tu teda stretávame s recyklovanými vecami, ktoré majú podnietiť onú ekologickú skutočnosť.

Pri výbere jednotlivých kusov zariadení sa snažíme o to, aby bol interiér takým prostredím, ktoré nijako nezaťaží životné prostredie. Preto sa sústreďujeme na renováciu nábytku, prípadne sa všeličo snažíme vyrobiť sami.

Ako je to s farbami?

Po stránke farieb sa nepúšťame z reťaze. Farebné a výrazné odtiene sa do tohto štýlu bývania nehodia, skôr máme dávať prednosť prírodným tónom, zemitosti, odtieňom šedej a béžovej či podobnej neutralite. Vo výsledku sa vďaka tomu docieli príjemnú domácnosť, ktorá bude opticky zväčšená.

Kvety sa nesmú postrádať

Na prvý pohľad je eko štýl bývania tiež plný živosti. Tú do interiéru môžeme preniesť pomocou kvetov, ktorými rozhodne nebudeme šetriť. Izbové kvety rôznych veľkostí sú tým, čo sa v takomto príbytku bude jednoznačne vynímať.

Ak patríte k začínajúcim pestovateľom, zaujímať vás budú skôr nenáročné izbovky, ako je svokrin jazyk alebo zamiokulkas. Ak ste už ostrieľaným pestovateľom, vaša pozornosť sa upne na orchidey alebo podobné druhy.