S jarou prichádzajú aj jarné kvety. Aké stojí za obstaranie?

S príchodom jari je potrebné vymeniť vonkajšiu dekoráciu. Predsa len dekorácia domu vdýchne úplne iný život. Preto dom osloboďte od typickej zimnej nevýraznej dekorácie a radšej na okenné parapety či okolo domu dajte krásne pestré kvety, ktoré hlásajú jediné – už prišla jar! S tohtoročným skorým príchodom jari sme mohli zaregistrovať typické jarné kvety v kvetinárstvach už čoskoro. Najskôr na nás vykukli primule, potom sme si mohli zakúpiť aj narcisy v kvetinárstvach. Pokiaľ práve premýšľate nad tým, akými jarnými kvetmi vyzdobíte svoj dom, okenné parapety alebo len komodu v spálni, máme pre vás niekoľko tipov.

Ešte však treba spomenúť, že milovníci jednoduchosti a neutrality si najskôr neprídu na svoje. Predsa len typické jarné kvety sú plné pestrých farieb, ktorými sa kvety pýšia. Aj vďaka svojej pestrosti môžu jarné kvety rozžiariť dom tak, ako to nemožno v iných ročných obdobiach.

Žiarivo kanárikovej narcisy

Narcisy máme väčšinou zasadené vo svojich záhonoch na záhrade či na skalke, avšak nie každá záhradkárka bola tak usilovná, že svoje narcisy zasiala s predstihom. V prípade, že ste ich vlani nestihli zasiať alebo že ešte nevykukli zo zeme, môžete si narcisy rozžiariť okenné parapety alebo napríklad stôl v jedálni. Kanárikovej narcisy toho nepotrebujú k životu veľa, v kvetináčoch však dlho nevydržia. Je to typický jarný kvet, ktorý s odchodom veľkonočných sviatkov stráca na svojej sile i kráse.

Pestrofarebné gerberky aj do detských izieb

Úplným opakom sú však gerbery, ktoré v kvetináčoch vydržia naozaj dlho. Hovorí sa o nich, že to sú najvhodnejšie kvety pre malých záhradkárov. Navyše dokážu okenné parapety nádherne rozžiariť, veď gebery majú najvýraznejšie farby zo všetkých kvetov! Zamilujete sa skôr do oranžového odtieňa gerber alebo radšej zvolíte nádhernú sýto červenú gerberu, ktorá vám bude zdobiť nejeden okenný parapet?