Biele zlato už nie je in. Do popredia sa dostáva kombinácia kovov

Šperky, ktoré doplnia každý dámsky outfit. Dámy si ich nemôžu dovoliť, či už ide o náušnice, náramky alebo len prstene, ktoré sa hodia k ich hodinkám. Vo svete šperkov, rovnako ako vo svete oblečenia, sa módne trendy menia zo dňa na deň. Donedávna bolo trendom nosiť biele zlato a modré kamene, ktoré ho dokonale dopĺňali. Dnes je však v móde niečo iné, a to kombinovanie farieb rôznych kovov. Kombinovať striebro so zlatom už nie je tabu. Je však veľká škoda, že sa Česi tejto kombinácie boja.

Vzájomná kombinácia ako najvýznamnejší trend

Ak sledujete dianie vo svete módy, možno ste si túto kombináciu už všimli. Ale ako už bolo spomenuté, Česi sa tejto kombinácie boja, aj keď je to istý hit. Rovnako by sme sa nemali báť kombinovať viacero náramkov alebo dva či viac náhrdelníkov. Nemusia byť z rovnakého cesta, môžu mať rôzne farby.

Ak patríte k milovníkom minimalizmu, pristupujte k výberu šperkov s veľkou opatrnosťou. Minimalizmus je o jednoduchosti a čistote, preto si vyberte šperky, ktoré sú skôr decentné, jemné a nebudú sa navzájom rušiť.

Žlté zlato je opäť v móde

Ako už bolo spomenuté, Čechov v posledných rokoch viac láka biele zlato a modré kamene. V priebehu rokov sa však do popredia dostalo žlté zlato, ktoré sa dobre kombinuje napríklad s diamantmi, ktoré sú tiež zelené. Dopyt rastie najmä po malých drahých kameňoch, ktoré sú oveľa dostupnejšie.

Mnohé klenotníctva sa v záujme ochrany prírody zameriavajú na výrobu umelých diamantov. Napríklad značka Pandora sa rozhodla ponúkať šperky s diamantmi vytvorenými v laboratóriách. Vďaka tomu sa ich modely stali nielen cenovo dostupnejšími na trhu, ale aj šetrnejšími k životnému prostrediu.

Prírodné kamene sa dostávajú do popredia

Okrem diamantov sa stále viac presadzujú aj prírodné kamene. Očakáva sa, že tento trend bude pokračovať. Kryštály, minerály – to všetko púta pozornosť módnych stylistov.