Ako využiť rohy v byte: Sedačka ako najlepšie riešenie

Rohy v byte sú do istej miery nevďačnú záležitosťou. Ako ich čo najúčelnejšie a nejvkusněji využiť, aby poskytli maximum priestoru a nerušili celkovú koncepciu zariadenie bytu? Jednou z možností je rohová sedačka.

Výhodou sa stáva dokonalá funkčnosť

Sedacia súprava je samozrejmou súčasťou obývacích izieb v bytoch. Poskytuje dostatok pohodlia pre sledovanie televízie, počúvanie hudby a akúkoľvek ďalšiu oddychovú činnosť, zvládne usadiť aj väčšie spoločnosť v prípade návštev. Výhodou je obrovská funkčnosť. Okrem pohodlného posedenie ponúka vnútri často aj úložný priestor určený pre zložené deky. Dá sa ľahko transformovať na posteľ, ak bude niekto z hostí chcieť u vás prespať. Navyše umožní treba tiež rozdeliť priestor v miestnosti na pracovné a oddychovú zónu, čo je užitočné hlavne u menších bytov.

Varianty, ktoré šetria priestor

Zapíšte si rozmery, ktoré by mala súprava mať, a začnite vyberať. Existujú rôzne priestorové riešenia, napríklad do U, do L, symetrická, nesymetrická. Zvyčajne začínajú rozmery sedacích súprav na šírke cca 260 až 270 cm. Ovšem existujú aj menšie varianty, ktoré vedia využiť doslova každý centimeter. Napríklad bočné opierky sú polohovateľné, dajú sa sklopiť. Jednou z možností je aj riešenie skladajúce sa z viacerých častí, vrátane napríklad taburetov. Tieto časti môžu byť samostatne aj spoločne dohromady podľa aktuálnej potreby.

Koženka sa výborne ošetruje

Uvedomte si, čo presne chcete: či štýlový a zároveň pohodlný kútik na relaxáciu s knihou alebo pri televízii alebo napríklad naopak miesto pre stretávanie väčšie spoločnosti. Pri prvej variante uvítate zväčšenou leňošku, pri druhej naopak polohovateľné lakťovej opierky aj zadnú časť podľa výšky a maximum sedacieho priestoru. Zostáva tiež rozhodnúť, či je lepšie koženková, alebo naopak čalúnená sedačka. Čalúnenie je náročnejší na údržbu, pretože sa v ňom ľahko usádza prach a nie je vhodné pre alergikov. Naproti tomu koženka sa ošetruje veľmi ľahko a je na dotyk príjemná.