Ako vybrať vykurovacie teleso do kúpeľne

Plánujete rekonštrukciu kúpeľne a zvažujete do nej inštalácii vykurovacieho telesa? V tom prípade vám dáme pár tipov na čo sa pri výbere zamerať a čo všetko telesa ponúkajú.

Možnosť vykurovania

Už pri nákupe je nutné poznať možnosť vykurovania. Možnosti sú celkom tri a to elektrické, ústredné a kombinované vykurovanie.

Elektrické vykurovanie vyžaduje obstaranie vykurovacie tyče podľa výkonu výrobku a pripojovacie sadu. U vykurovacie tyče si môžete navyše vybrať prevedenie s termostatom, alebo bez.

Farebné prevedenie

Vykurovacie telesá sú dostupné v rôznych farebných prevedeniach. Na trhu môžete zaobstarať napríklad klasickú bielu, bielu matnou, chróm leštenú nerez, brúsenú nerez, antracit, striebornú, bielu chróm bronzovú, bridlicu s textúrou, čiernu matnú, moču metalízu, slonovú kosť, šedý hliník v metalíze alebo napríklad zlaté prevedenie, ktoré pôsobia luxusným dojmom.

Tvar

Telesá sú dostupné v rôznych tvaroch ako je napríklad retro, dizajnový vzhľad, tvar E, tvar I, tvar H, doskový alebo rámový vzhľad.

Rozstup

Pre pripojenie telesa je žiaduce poznať rozteč pripojenia a jeho umiestnenie. Roztečie sa môžu pohybovať od 50-1090 mm. U rozstupy 50 mm potom môžete navyše voliť medzi symetrickým pripojením (na stred) alebo nesymetrickým (na bok) telesa.

Výška a šírka

Výška vykurovacieho telesa môže byť v rozmedzí od 343-1900 mm a jeho šírka od 150-1277 mm.

Materiál

Teleso môže byť vyrobené napríklad z hliníka, alebo tiež z nerezu, ocele.

Výbava

Podľa tvaru a prevedenia vykurovacieho telesa môžete vybrať aj príslušné vybavenie. Niektoré modely tak môžete opatriť napríklad držiakom uterákov, alebo háčikom na uteráky a pod.